Sisukord
Kultuur
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides

3 min lugemist
Paavo Järvi ja Theodor Sink FOTO: Taavi Kull FOTO: Taavi Kull

Äsjalõppenud Pärnu 10. muusikafestival polnud erakordne mitte ainult oma maailmatasemel esituskvaliteedilt – Paavo Järvilt koos tema juhitud Eesti Festivaliorkestriga ei saakski teistsugust tulemust oodata –, vaid õigemini kultuuripoliitiliselt. Taas tõstis festivali ideoloog ja imagoloog Paavo Järvi rahvusvahelisele klassikalise muusika kaardile nii Pärnu linna kui ka Eesti tervikuna, taas kirjutasid välisväljaanded Eestist kui olulisest tegijast rahvusvahelisel muusikamaastikul. Kuid veelgi enam võimendas festivali selle toimumisajastu: postcorona aeg.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muu Euroopaga võrreldes näib Eesti nagu mingi terviseoaasina, kus koroonapaanika oleks justkui ammune ajalugu ja soliidse, nädalapäevad kestva festivali toimumist ei sega miski; uue aja reeglitele viitasid vaid tühjaks jäetud istmed saalis, saalist lahkumise «koreograafia» ja desovahendid sissepääsude juures.

Saalis oli hoomatav, millise naudingu ja kirega orkestrandid pärast kolme-nelja kuud isolatsioonis olemist musitseerisid – elavat esitust vahetu publiku, mitte ekraani ees, ei asenda loojale ju miski. Ega kuulajale. Koroonajärgne aeg tegi siiski omad organisatsioonilised korrektuurid ja kavad kohendati võimalikule orkestrikoosseisule, mis sobis nii Kõrvitsa, Beethoveni kui ka Sumera mängimiseks.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto