Sisukord
Arvamus
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile

2 min lugemist
  • Hipide äkiline minema peletamine polnud põhjendatud
  • Vikerkaare kogunemisel oli vaid 41 külastajat
  • Eestis võib suurüritustel käia kordi rohkem inimesi
Siim Saavik FOTO: Arvo Meeks

Kuuajane festival peeti seekord ära paari päevaga – nii juhtus Antsla külje all, kus täpselt nädal tagasi algas European Rainbow Gathering. Tänaseks on seal esoteerikahuviliste kogunemisest järel vaid jäljed heina sees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba ürituse esimesel päeval teatati neile, et kogunemisega on selleks korraks kõik, ja mõne aja pärast patrullis sissesõidul juba politsei. Analüüsidega otsiti nii koroonaviirust kui ka narkootikumide tarvitamist. Õnneks saadi positiivne analüüsivastus ainult teise puhul.

Olukorda jooksvalt kajastades võis tunnetada, et kaua seda laagrit koos ei hoita. See tuli välja Antsla valla seisukohast, mille järgi eksis ürituse korraldaja selle vastu, et ei registreerinud seda avaliku üritusena. Sellele järgnesid terviseameti mured hügieeni puudulikkuse pärast ja siis saadi teada sellestki, et alal viibivad inimesed, kes olid tulnud koroonaviiruse riskipiirkondadest. Õli valas tulle ka esialgne hinnang, et kogunemisele võib tulla umbes 1000 inimest.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto