T, 5.07.2022
Palju enamat kui turvamees – korvpallirahva hea haldjas
Urmas Käbi elab alati kaasa Eesti esindusvõistkondadele ja Saku suurhall on temagi jaoks nagu kodusaal. Foto: Mariel Gregor/Postimees
Mariel Gregor
Palju enamat kui turvamees – korvpallirahva hea haldjas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kõigil koondise kodumängudel hoiab korvpallirahvast juba paarkümmend aastat oma valvsa pilgu all mees, kelle nime paljud ei tea, ent kellega lahkavad korvpalliasju Martin Müürsepp, Aivar Kuusmaa ja mitmed teised treenerid, mängijad, fännid ning ajakirjanikud. Ta on nagu hea haldjas, kelle nägemine saalis teeb alati tuju heaks. Saage tuttavaks – G4Si turvajuht Urmas Käbi, kellele Saku suurhall on kodusaal.

Kui turvameeste kohta liigub igasuguseid negatiivse maiguga legende, siis liialdamata, nii sümpaatset inimest kohtab haruharva. Tihti ei taha oma tööd hästi tegevad tagasihoidlikud inimesed end esile tõsta. Ka Käbi satub segadusse, kui teatan, et kavatsen temast ajalehte loo teha ja eitava vastusega ei lepi.

Ta meenutab aastate jooksul aset leidnud intsidente, Rocki ja Kalev/Cramo duelle, koondise suuri võite ja vaatab lootusrikkalt uue generatsiooni esilekerkimist. Mõistagi oli Käbi tööl ka nädalavahetusel Balti keti turniiril.

Märksõnad
Tagasi üles