L, 9.12.2023

Mõnekümne elanikuga külla kerkis suur vabaõhulava (1)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Imukvere küla Lilleaasa talu vabaõhulavale mahub kenasti ära kammerkoor või ka täiskoosseisus koor, ansamblitest rääkimata. Pühapäeval andis sel laval esimese kontserdi Puuluup.
Imukvere küla Lilleaasa talu vabaõhulavale mahub kenasti ära kammerkoor või ka täiskoosseisus koor, ansamblitest rääkimata. Pühapäeval andis sel laval esimese kontserdi Puuluup. Foto: Eili Arula

Palamuse lähistele, napilt poolesaja elanikuga Imukvere külla kogunes möödunud pühapäeval Lilleaasa taluhoovi ligi kolmsada inimest. Põhjuseks oli see, et Lilleaasa talu pererahvas, abikaasad Arne ja Tiina Tegelmann, avas oma koduhoovis suure vabaõhulava, kus avakontserdil astus üles ansambel Puuluup.

Tegelmannide perekond on oma vabaõhulavast unistanud paarkümmend aastat. Koos on nad suveklassikakontserte korraldanud varasematel aastatel Palamuse kirikus, kuid hing ihkas päris oma lava järele.

Palamuse kihelkonnakooli muuseumi direktor Arne Tegelmann ning Kuremaa lossis kultuurielu juhtiv Tiina Tegelmann kolisid Lilleaasa tallu 1990. aastal ning kohe hakkas neil peas kummitama mõte, et vana aida varemete vahele passiks kena suvelava.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles