Sisukord
Arvamus
Postimees
29.07.2020
Eesti Glikman: huvide konflikti pole, ei pruugi olla ka abi (16) Eesti lühiuudised Patarei hoov ootab külastajaid E-residendiks saamist ei takista ka vanglakaristus (6) Jõhvi lasteaias läks terve rühm karantiini (4) JOONIS ⟩ Vigade rägastik: haigla eiras põhitõdesid (12) Majandus Raske aasta räsis metsafirmasid RMK juht Aigar Kallas: mul ei ole oma metsa (16) Majanduse lühiuudised Välismaa Viiruse põhjustatud nälg tapab iga kuu 10 000 last (1) Amuuri tiigri pojad pääsesid õue Itaalia on hädas karantiinist pagevate migrantidega (3) Välismaa lühiuudised KOMMENTAAR. Venemaa põhiseadusemuudatus andis trumbi kätte marurahvuslastele (3) KOMMENTAAR ⟩ Venemaa betoneerib territoriaalset ühtsust (5) Habarovski meeleavaldajad on väsinud Kremli ülbusest (1) Arvamus Aivar Jaeski: ehitame Rail Balticu valmis (46) Anu Jürisson: Pärnus kasvab festival Priit Värk: 200 miljonit rohetehnoloogia arendustööks (5) Heiki Lill: ei orjatööga loodud kaupadele! (4) Endrik Raun: Eesti haaras ÜROs kriisiohjad Juhtkiri: probleemne e-residentsus (2) Kultuur Paavo Järvi teab edu retsepti (2) Sport Kergejõustikulegend kaotas 7,1 miljonit eurot Portaal: Saksamaa MM-ralli toimub lühema aja jooksul kui Rally Estonia Suure talendi vastuoluline ralli: rahatrahv, autoga üle sõidetud prillid ja muljet avaldav tulemus 36-aastaselt vähki surnud Soome suusataja: rääkisime matustest, nagu see olnuks igapäevane asi Valmo Kriisa: siit on hea edasi minna. Praegusel koondisel on midagi, millest on varem vajaka olnud Kergejõustiklanna kohutavad kuud: isa surmale järgnes teinegi tragöödia Koroonaviirus lõpetab Eesti koondise suve enneaegu Spordi lühiuudised Palju enamat kui turvamees – korvpallirahva hea haldjas Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi astuvad Eesti eest võistlustulle Tartu Lemmit Kaplinski: õigusriik roheutoopia tallata (6) Markus Meier: juhiluba tegevad noored takerduvad liiga sageli ummikutesse (1) Raadi rehvipurustaja asus ajaga võidu jooksma (3) Tartu lühiuudised Koroonaseikleja nakatas teiste seas ka politseiuurija (4) Konkurss annab Emajõe ääres kohvikupidamise õiguse kümneks aastaks (1) Riia läks autovabadusega Tartust erinevat teed Mõnekümne elanikuga külla kerkis suur vabaõhulava (1) Noored astuvad sügisel tahvli ette õpetajaks õppima Maestro Paul Mägi üllatas lahkumisel kuulajaid džässiga Antoniuse õues algab tavalisest lühem muusikasuvi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Värk: 200 miljonit rohetehnoloogia arendustööks

3 min lugemist
  • Eesti jääb rohetehnoloogiate arendamisel teistest maha
  • Konkurentsis püsimiseks tuleb luua investeerimisfond
  • Fond tooks teadus- ja arendustegevuse ühe protsendini SKTst
Priit Värk, SA KredEx nõukogu liige (Isamaa) FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/

Eesti peaks muutuma rohetehnoloogiaid importivast riigist neid tootvaks riigiks, kirjutab SA KredEx nõukogu liige Priit Värk (Isamaa).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Komisjonis, liikmesriikide tasandil ja ka Eestis on poliitiline suund võidelda inimtekkeliste kliimamuutustega. See on lähiaastakümnetel makrotrend, hoolimata sellest, milline erakond on parajasti võimul. Ka Eestis pole enam diskussioonikoht, kas seda teha, vaid milliseid mehhanisme kasutada ja kuidas panna see trend Eesti majanduse heaks tööle.

Eesti IT-võimekusest ja idufirma-sõbralikkusest hoolimata ei ole me globaalses mõttes kuidagi selle võitluse eestvedajad, pigem vastupidi, sörgime sabas. Tegemist on ettevõtete ja riikide vahelise võidujooksuga ning kui me elame jätkuvalt kümne aasta taguses paradigmas, et ainus viis CO2 vähendada on osta teistest riikidest sisse ronge, tramme ja soojustada maju, siis see ei ole enam piisav. Selles võistluses on võitjad need, kes suudavad rohetehnoloogiaid luua, mitte olla vaid tarbijad. Seega võiks riigi siht olla, et Eestist saab rohetehnoloogiat eksportiv maa.

28.07.2020 30.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto