Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.07.2020
Eesti Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud (1) Eesti lühiuudised Tehver: USA advokaadibüroo palkamine oli avantüür (44) Koroonajooksikud mängivad teise laine sütikuga Ilmub raamat Konstantin Pätsi saatusest Majandus Euroopa tahab kapitaliturgude nõudeid muuta Majanduse lühiuudised Reisifirma riigiabist: see on kiirlaen, mitte riigi abi (1) Tehnoloogiahiiud Kongressi ees vaibal (1) Välismaa Katalaani iseseisvuslaste vanglarežiimi karmistati (7) Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga WHO: Euroopa uut koroonalainet veavad noored Välismaa lühiuudised Moslemite palveränd toimub maskide ja steriliseeritud kividega (1) Arvamus Juhtkiri: rahvusliku lennufirma saatus Erik Aru: kunst kui riiklik küsimus (1) VÄITLUS ⟩ Konstantin Päts 1934: kas riigivanem käitus õigesti? (60) Gert Jervan: kui Eesti internet saab täis Ingvar Pärnamäe: kaitsetööstus vajab kasvuruumi Kultuur Jevgeni Zolotko suur keeldumine Halb keemia kahe teadlase vahel Sport Korvpallikoondise debütandist võib saada järgmine Kullamäe või Kuusmaa? Eestlannad näitasid klassi, lätlannad kirusid kohtunikke Spordi lühiuudised Taaramäe ja Kangert ei pea enam koroona tõttu ohus olnud Tokyo OMi pärast kartma Reis Berliin edasijõudnutele Reisi lühiuudised Maa Elu Puhkajale soodne suvi ei meeldi põllumehele Hinnatud lihaga Jaapani veis kasvab Eesti rohu peal edukalt Nädala mõte: tahaks teatada, aga kellele? Taluperenaine: isegi ilma elektri­liitumiseta on võimalik maal hakkama saada Jakobsoni-mail kogeb igal sammul kultuurilugu Vana maja taastamisel tutvu piirkondlike eripäradega Lennuki "triibud" aitavad ilma ennustada Silmanägemise ja terve naha eest kannab hoolt A-vitamiin Raudrohi aitab naistel tervist taastada Kuidas peenart kitkudes allergiat vältida? Edu Kuill: Aitan ainult neid, kes tahavad endaga vaeva näha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edu Kuill: Aitan ainult neid, kes tahavad endaga vaeva näha

3 min lugemist
Looduses on vaja tugevaid matkajuhte. Edu Kuill ise pikkuse ja kaalu poolest just silma ei paista, aga rammu jagub tänini. FOTO: Erakogu

Soomaa matkajuhi ja Kõpus asuva Põhja-Sakala valla turismiinfokeskuse teabetöötaja Edu Kuilli (68) elukäik on olnud nii kirev, et kõiki oma töid ja tegemisi on tal endalgi keeruline ühe hooga meenutada, aga kõigi ühiseks nimetajaks peab ta loomingulisust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Tänaseks olen endas tasakaalu saavutanud,” kinnitas mees, kes erinevate ametite kõrvalt on teinud rokkbändi, kirjutanud raamatu „Soomaa loomajutud”, loob muusikat, joonistab, disainib, õmbleb rõivaid jne. „Ma lihtsalt näen kõiges ümbritsevas, eriti looduses, midagi sellist, mis paneb mõtte ja vaimu tööle, olgu selleks siis huvitav puuoks või üksikult seisev heinaküün,” tunnistas mees, kes kõigele lisaks harrastab šamanistlikku elulaadi ja tutvustab huvilistele loodusega kooskõlas elamise võimalusi. Soomaal hoiab teda võimalus soovi korral üksi olla. „Olen kasvult väike, aga vajan väga palju ruumi.”

Matkalistele meeldivad päris asjad

Lapsepõlve Soomaa lähedal Serukülas veetnud Edu Kuill on Soomaal talumuuseumi pidanud ning selle kõrvale isegi katuselaaste tootva tehase rajanud. Ka majutusteenust on pakutud. Ent 2008. aasta majanduskriis andis elule taas uue suuna. „Pidin kõik eelneva ära lõpetama. Puidutööstus ja turism ei toiminud, 2009. ja 2010. aastal külastajaid Soomaal peaaegu ei käinudki. Läksin ära Tallinnasse nooriku juurde. Elasin kaks aastat Nõmmel, aga õiget tööd ei leidnud, mind pandi tänavaid koristama ja kuidagi kitsas hakkas seal ka, tulin 2011. aastal tagasi. Kuna Tallinnas aega oli, kirjutasin seal raamatuks varem kogutud pärimuslood inimeste ja loomade suhetest. „Soomaa loomajutud” võeti päris hästi vastu ja kui kunagi vaim peale tuleb, kirjutan järje. Talvel oleks aega, aga ilma lumeta talved tõmbavad mulle koti pähe ja positiivset energiat napib.”

Pealinnast vanematekoju naastes jätkas Kuill giiditööga. Looduses on vaja tugevaid matkajuhte. Ise ta pikkuse ja kaalu poolest just silma ei paista, aga rammu jagub tänini.

29.07.2020 31.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto