Sisukord
Kultuur
Postimees
30.07.2020
Eesti Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud (1) Eesti lühiuudised Tehver: USA advokaadibüroo palkamine oli avantüür (44) Koroonajooksikud mängivad teise laine sütikuga Ilmub raamat Konstantin Pätsi saatusest Majandus Euroopa tahab kapitaliturgude nõudeid muuta Majanduse lühiuudised Reisifirma riigiabist: see on kiirlaen, mitte riigi abi (1) Tehnoloogiahiiud Kongressi ees vaibal (1) Välismaa Katalaani iseseisvuslaste vanglarežiimi karmistati (7) Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga WHO: Euroopa uut koroonalainet veavad noored Välismaa lühiuudised Moslemite palveränd toimub maskide ja steriliseeritud kividega (1) Arvamus Juhtkiri: rahvusliku lennufirma saatus Erik Aru: kunst kui riiklik küsimus (1) VÄITLUS ⟩ Konstantin Päts 1934: kas riigivanem käitus õigesti? (60) Gert Jervan: kui Eesti internet saab täis Ingvar Pärnamäe: kaitsetööstus vajab kasvuruumi Kultuur Jevgeni Zolotko suur keeldumine Halb keemia kahe teadlase vahel Sport Korvpallikoondise debütandist võib saada järgmine Kullamäe või Kuusmaa? Eestlannad näitasid klassi, lätlannad kirusid kohtunikke Spordi lühiuudised Taaramäe ja Kangert ei pea enam koroona tõttu ohus olnud Tokyo OMi pärast kartma Reis Berliin edasijõudnutele Reisi lühiuudised Maa Elu Puhkajale soodne suvi ei meeldi põllumehele Hinnatud lihaga Jaapani veis kasvab Eesti rohu peal edukalt Nädala mõte: tahaks teatada, aga kellele? Taluperenaine: isegi ilma elektri­liitumiseta on võimalik maal hakkama saada Jakobsoni-mail kogeb igal sammul kultuurilugu Vana maja taastamisel tutvu piirkondlike eripäradega Lennuki "triibud" aitavad ilma ennustada Silmanägemise ja terve naha eest kannab hoolt A-vitamiin Raudrohi aitab naistel tervist taastada Kuidas peenart kitkudes allergiat vältida? Edu Kuill: Aitan ainult neid, kes tahavad endaga vaeva näha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jevgeni Zolotko suur keeldumine

4 min lugemist
Jevgeni Zolotko ja Uwe Schloen, «Hier Nicht», 2020 FOTO: Paul Kuimet

Aastal 2011 võitis Jevgeni Zolotko Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis esimese Köler Prize’i. Nüüd on ta EKKMis tagasi koos Uwe Schloeniga, et jutustada oma lugu väikese inimese suurest loobumisest edasi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Zolotko on omanäoline mõtleja, filosoofiline kunstnik, õppinud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonnas ja Eesti Kunstiakadeemias. Saksa skulptor Uwe Schloen on õpetanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis 2015. aastast.

Vaikus, hallus, ebamäärasus, igavus, leigus, monotoonsus, kordus ja rutiin on need, mis tunduvad Zolotkot paeluvat. Tugev minimalismi ja kontseptualismi vaim kohtub tema loomingus religioossete, eksistentsiaalsete ja poeetiliste küsimustega. Zolotko töötab suurte afektiivsete tunnetega, kuid mitte teatraalsete ülepingutatud žestidega, vaid tunnetega, mis paisuvad taltsutamatuks, saades alguse väikesest, rutiinsest, allasurutud ja välja suletud vastuolust inimese sees. Sageli on Zolotko töödes viiteid kristlikule maailmatunnetusele.

29.07.2020 31.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto