Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.07.2020
Eesti Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud (1) Eesti lühiuudised Tehver: USA advokaadibüroo palkamine oli avantüür (44) Koroonajooksikud mängivad teise laine sütikuga Ilmub raamat Konstantin Pätsi saatusest Majandus Euroopa tahab kapitaliturgude nõudeid muuta Majanduse lühiuudised Reisifirma riigiabist: see on kiirlaen, mitte riigi abi (1) Tehnoloogiahiiud Kongressi ees vaibal (1) Välismaa Katalaani iseseisvuslaste vanglarežiimi karmistati (7) Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga WHO: Euroopa uut koroonalainet veavad noored Välismaa lühiuudised Moslemite palveränd toimub maskide ja steriliseeritud kividega (1) Arvamus Juhtkiri: rahvusliku lennufirma saatus Erik Aru: kunst kui riiklik küsimus (1) VÄITLUS ⟩ Konstantin Päts 1934: kas riigivanem käitus õigesti? (60) Gert Jervan: kui Eesti internet saab täis Ingvar Pärnamäe: kaitsetööstus vajab kasvuruumi Kultuur Jevgeni Zolotko suur keeldumine Halb keemia kahe teadlase vahel Sport Korvpallikoondise debütandist võib saada järgmine Kullamäe või Kuusmaa? Eestlannad näitasid klassi, lätlannad kirusid kohtunikke Spordi lühiuudised Taaramäe ja Kangert ei pea enam koroona tõttu ohus olnud Tokyo OMi pärast kartma Reis Berliin edasijõudnutele Reisi lühiuudised Maa Elu Puhkajale soodne suvi ei meeldi põllumehele Hinnatud lihaga Jaapani veis kasvab Eesti rohu peal edukalt Nädala mõte: tahaks teatada, aga kellele? Taluperenaine: isegi ilma elektri­liitumiseta on võimalik maal hakkama saada Jakobsoni-mail kogeb igal sammul kultuurilugu Vana maja taastamisel tutvu piirkondlike eripäradega Lennuki "triibud" aitavad ilma ennustada Silmanägemise ja terve naha eest kannab hoolt A-vitamiin Raudrohi aitab naistel tervist taastada Kuidas peenart kitkudes allergiat vältida? Edu Kuill: Aitan ainult neid, kes tahavad endaga vaeva näha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erik Aru: kunst kui riiklik küsimus

2 min lugemist
  • Ajaloos on eraisikute kinnimakstav kunst midagi uut
  • Mandri-Euroopas saavad loomeinimesed enamasti raha riigilt
  • Eraettevõtete najal püsiv kultuurielu sai alguse Hollandist
Erik Aru. FOTO: SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Vahel ikka kerkib küsimus, kas ja mil määral peaks kultuuri rahastama riigieelarvest ning kas õige poleks see hoopis erasektori metseenide poolt kinni maksta. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meenutame kasvõi telesarja «Jah, härra peaminister», mille ühes osas käib arutelu, miks peaks lihtne maksumaksja tasuma sellise kõrgseltskonna lõbu eest nagu ooper. Sellele küsimusele on üpris teravalt vastanud tänavune koroonakriis.

Eilses Postimehes ilmunud intervjuus nendib dirigent Paavo Järvi, et Ameerikas ja Inglismaal, kus orkestrid sõltuvad erakapitalist, on nende töö sisuliselt seiskunud ning peadirigendid istuvad kodus ja postitavad lugusid Instagrami. Senised helded sponsorid on oma lubadused üles öelnud. Mandri-Euroopas saavad orkestrandid enamasti raha riigilt või omavalitsuselt ja nii on nende põli praegu märksa hõlpsam. Kui tahta, et kultuur senisel kujul säiliks, siis läheb riiklikku raha vaja.

29.07.2020 31.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto