Sisukord
Eesti
Postimees
30.07.2020
Eesti Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud (1) Eesti lühiuudised Tehver: USA advokaadibüroo palkamine oli avantüür (44) Koroonajooksikud mängivad teise laine sütikuga Ilmub raamat Konstantin Pätsi saatusest Majandus Euroopa tahab kapitaliturgude nõudeid muuta Majanduse lühiuudised Reisifirma riigiabist: see on kiirlaen, mitte riigi abi (1) Tehnoloogiahiiud Kongressi ees vaibal (1) Välismaa Katalaani iseseisvuslaste vanglarežiimi karmistati (7) Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga WHO: Euroopa uut koroonalainet veavad noored Välismaa lühiuudised Moslemite palveränd toimub maskide ja steriliseeritud kividega (1) Arvamus Juhtkiri: rahvusliku lennufirma saatus Erik Aru: kunst kui riiklik küsimus (1) VÄITLUS ⟩ Konstantin Päts 1934: kas riigivanem käitus õigesti? (60) Gert Jervan: kui Eesti internet saab täis Ingvar Pärnamäe: kaitsetööstus vajab kasvuruumi Kultuur Jevgeni Zolotko suur keeldumine Halb keemia kahe teadlase vahel Sport Korvpallikoondise debütandist võib saada järgmine Kullamäe või Kuusmaa? Eestlannad näitasid klassi, lätlannad kirusid kohtunikke Spordi lühiuudised Taaramäe ja Kangert ei pea enam koroona tõttu ohus olnud Tokyo OMi pärast kartma Reis Berliin edasijõudnutele Reisi lühiuudised Maa Elu Puhkajale soodne suvi ei meeldi põllumehele Hinnatud lihaga Jaapani veis kasvab Eesti rohu peal edukalt Nädala mõte: tahaks teatada, aga kellele? Taluperenaine: isegi ilma elektri­liitumiseta on võimalik maal hakkama saada Jakobsoni-mail kogeb igal sammul kultuurilugu Vana maja taastamisel tutvu piirkondlike eripäradega Lennuki "triibud" aitavad ilma ennustada Silmanägemise ja terve naha eest kannab hoolt A-vitamiin Raudrohi aitab naistel tervist taastada Kuidas peenart kitkudes allergiat vältida? Edu Kuill: Aitan ainult neid, kes tahavad endaga vaeva näha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud

6 min lugemist
Hololei kasutab ka ise oma armastatud odavlennufirmasid. «Eelmisel aastal Dublinisse ja tagasi. Tore oli,» kirjeldab ta viimast kogemust. FOTO: Mihkel Maripuu

Peadirektor Hololei tunnistab, et mõnel väga kehvas seisus lennufirmal võis koroonast ka abi olla. «Võiks ehk öelda, et Alitalial lausa vedas, väga, et see koroonakriis tuli, sest see võimaldab nüüd ka neil saada osa ajutisest riigiabiraamistikust.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei peab saama eurooplased reisima, kuigi ta ise veebruarist Brüsselist kuhugi lennanud pole.

Kui paljud Euroopa transporditöötajad on töö kaotanud?

Seda on praegu võimatu öelda, sest paljudes riikides rakendatakse endiselt palgakompensatsiooniskeeme. Kindlasti saab olukord selgemaks sügisel. Paljud skeemid lõppevad, paljud ettevõtted teevad korrektuure. Kui üle Euroopa tuleb majanduslangus 8,5 protsenti, siis see lööb kõiki, aga kindlasti transpordisektorit kõige rohkem. Selles sektoris on inimesi, kes veel töö kaotavad.

Nii et olukord läheb hullemaks?

Alati tahaks olla pigem optimist ja öelda, et olukord läheb paremaks. Majandus hakkab loodetavasti taastuma ja järgmiseks aastaks loodetakse juba kuue protsendi suurust kasvu, seeläbi tulevad töökohad tagasi. Aga lähikuudel saab olema, jah, suhteliselt keeruline paljudel.

29.07.2020 31.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto