R, 27.01.2023

Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud

Krister Kivi
, Arteri toimetaja
Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Hololei kasutab ka ise oma armastatud odavlennufirmasid. «Eelmisel aastal Dublinisse ja tagasi. Tore oli,» kirjeldab ta viimast kogemust.
Hololei kasutab ka ise oma armastatud odavlennufirmasid. «Eelmisel aastal Dublinisse ja tagasi. Tore oli,» kirjeldab ta viimast kogemust. Foto: Mihkel Maripuu

Peadirektor Hololei tunnistab, et mõnel väga kehvas seisus lennufirmal võis koroonast ka abi olla. «Võiks ehk öelda, et Alitalial lausa vedas, väga, et see koroonakriis tuli, sest see võimaldab nüüd ka neil saada osa ajutisest riigiabiraamistikust.»

Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei peab saama eurooplased reisima, kuigi ta ise veebruarist Brüsselist kuhugi lennanud pole.

Kui paljud Euroopa transporditöötajad on töö kaotanud?

Seda on praegu võimatu öelda, sest paljudes riikides rakendatakse endiselt palgakompensatsiooniskeeme. Kindlasti saab olukord selgemaks sügisel. Paljud skeemid lõppevad, paljud ettevõtted teevad korrektuure. Kui üle Euroopa tuleb majanduslangus 8,5 protsenti, siis see lööb kõiki, aga kindlasti transpordisektorit kõige rohkem. Selles sektoris on inimesi, kes veel töö kaotavad.

Nii et olukord läheb hullemaks?

Alati tahaks olla pigem optimist ja öelda, et olukord läheb paremaks. Majandus hakkab loodetavasti taastuma ja järgmiseks aastaks loodetakse juba kuue protsendi suurust kasvu, seeläbi tulevad töökohad tagasi. Aga lähikuudel saab olema, jah, suhteliselt keeruline paljudel.

Märksõnad
Tagasi üles