L, 4.02.2023

Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga

Postimees
Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mälestusmärk «Igavene lepitus» Pyeongchangi botaanikaaias kujutab Lõuna-Korea lohutusnaist, kelle ees palub andestust mees, kes paljude arvates näeb välja nagu Jaapani peaminister Shinzō Abe. 
Mälestusmärk «Igavene lepitus» Pyeongchangi botaanikaaias kujutab Lõuna-Korea lohutusnaist, kelle ees palub andestust mees, kes paljude arvates näeb välja nagu Jaapani peaminister Shinzō Abe. Foto: Daewoung Kim/Reuters/Scanpix

Jaapani ja Lõuna-Korea vahel on lahvatanud diplomaatiline tüli mälestusmärgi pärast, mis jätab mulje, justkui põlvitaks Jaapani peaminister Shinzō Abe langetatud päi noore naise ees, kes kehastab kõiki neid kümneid tuhandeid korealannadest nn lohutusnaisi, kes sunniti Teise maailmasõja eel ja ajal töötama Jaapani armee bordellides.

Kahest pronksfiguurist koosnev mälestusmärk püstitati hiljuti erakätes olevasse botaanikaaeda Lõuna-Korea idaosas Pyeongchangis. Jaapani valitsuskabineti sekretär Yoshihide Suga hoiatas, et kui meest kujutav skulptuur on tõesti vormitud Abe järgi, on tegu rahvusvaheliste suhete protokolli andestamatu rikkumisega, millel võib olla otsustav mõju Jaapani ja Lõuna-Korea suhetele, vahendas The Guardian.

Märksõnad
Tagasi üles