Sisukord
Majandus
Tänane leht
30.07.2020
Eesti Hololei: Reisijal on alati õigus oma piletiraha tagasi saada, kui ta lend on tühistatud (1) Eesti lühiuudised Tehver: USA advokaadibüroo palkamine oli avantüür (44) Koroonajooksikud mängivad teise laine sütikuga Ilmub raamat Konstantin Pätsi saatusest Majandus Euroopa tahab kapitaliturgude nõudeid muuta Majanduse lühiuudised Reisifirma riigiabist: see on kiirlaen, mitte riigi abi (1) Tehnoloogiahiiud Kongressi ees vaibal (1) Välismaa Katalaani iseseisvuslaste vanglarežiimi karmistati (7) Lõuna-Korea mälestusmärk seksiorjadele sarnaneb Jaapani peaministriga WHO: Euroopa uut koroonalainet veavad noored Välismaa lühiuudised Moslemite palveränd toimub maskide ja steriliseeritud kividega (1) Arvamus Juhtkiri: rahvusliku lennufirma saatus Erik Aru: kunst kui riiklik küsimus (1) VÄITLUS ⟩ Konstantin Päts 1934: kas riigivanem käitus õigesti? (60) Gert Jervan: kui Eesti internet saab täis Ingvar Pärnamäe: kaitsetööstus vajab kasvuruumi Kultuur Jevgeni Zolotko suur keeldumine Halb keemia kahe teadlase vahel Sport Korvpallikoondise debütandist võib saada järgmine Kullamäe või Kuusmaa? Eestlannad näitasid klassi, lätlannad kirusid kohtunikke Spordi lühiuudised Taaramäe ja Kangert ei pea enam koroona tõttu ohus olnud Tokyo OMi pärast kartma Reis Berliin edasijõudnutele Reisi lühiuudised Maa Elu Puhkajale soodne suvi ei meeldi põllumehele Hinnatud lihaga Jaapani veis kasvab Eesti rohu peal edukalt Nädala mõte: tahaks teatada, aga kellele? Taluperenaine: isegi ilma elektri­liitumiseta on võimalik maal hakkama saada Jakobsoni-mail kogeb igal sammul kultuurilugu Vana maja taastamisel tutvu piirkondlike eripäradega Lennuki "triibud" aitavad ilma ennustada Silmanägemise ja terve naha eest kannab hoolt A-vitamiin Raudrohi aitab naistel tervist taastada Kuidas peenart kitkudes allergiat vältida? Edu Kuill: Aitan ainult neid, kes tahavad endaga vaeva näha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reisifirma riigiabist: see on kiirlaen, mitte riigi abi

3 min lugemist
Läti on kätte saanud  250 miljoni euro suuruse airBalticule mõeldud toetuse, Eesti ootab veel luba. FOTO: Remo Tõnismäe

Samal ajal kui Läti on suutnud endale juba mitu riigiabiluba välja kaubelda, ootab Eesti Nordica ikka veel nukralt oma saatust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juuli algul sai Läti kätte 250 miljoni euro suuruse airBalticule mõeldud toetuse, hiljuti tuli teade, et Euroopa komisjon annab lõunanaabritele ka 19 miljonit, et nood saaksid turismisektorit ja ürituste korraldust turgutada.

Nordicale mõeldud 30-miljonilist toetust ootab Eesti aga siiamaani. Miks lätlased saavad, aga meie ei saa? On meil suhted Euroopa Komisjonis halvemad kui lõunanaabritel? Selle lükkab kindlalt ümber Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kommunikatsioonijuht Hanna Hinrikus. «Suhted pole kindlasti halvad,» kinnitas ta. Pigem olevat asi selles, et protsessid ongi pikad ning paberimajandust omajagu. Lisaks küsitakse asjaosaliselt ka parandusi ja täpsustusi. Ning nagu on kevadest saadik öelnud kõik asjaosalised, prognoosib ka Hinrikus, et otsus loa kohta peaks tulema kohe-kohe. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Taavi Audo oli samuti lootusrikas ning lisas, et lennundus ongi üks keerulisemaid valdkondi, kuna toimib turutingimustel. «Kõigis sektorites ei ole riigiabiga nii keeruline,» selgitas Audo. «Näiteks raudteevallas on see täiesti tavapärane, et riigid doteerivad. See oli ka põhjuseks, miks Eesti Raudtee ja Operaili rahasüstid ei vaja Euroopa Komisjonilt riigiabi luba.»

29.07.2020 31.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto