Sisukord
Arvamus
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale

3 min lugemist
  • Eesti energeetikasüsteem on ajale jalgu jäämas
  • Riik võib õiglase ülemineku toetusest pool kaotada
  • Ida-Virumaa võidaks põlevkivienergiast loobumisest
Madis Vasser FOTO: Erakogu

Põlevkivienergiast loobumine vajab kindlat tähtaega, kirjutab Eesti Rohelise Liikumise huvikaitse ekspert Madis Vasser

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolme nädala eest ilmus Eesti Energia ja Viru Keemia Grupi kauaoodatud kinnitus tõsiasjale, et praeguses maailmas ei ole mõistlik ehitada põlevkiviõli eelrafineerimistehaseid. Kuid suurfirmade põhjendus ei olnud ajendatud mitte murest keskkonna pärast, tegu oli puhtalt ärilise otsusega – suure ja kalli puhastusjaama asemel avastati «lihtsamate vahenditega teised meetodid», millega kehtivaid kvaliteedinorme rikkuv põlevkiviõli ikka kuidagi turule paisata. Milliste meetoditega tegu on, jääb sektorile omaselt ärisaladuseks. Seega võime ainult spekuleerida, kas see on mõni leitud seaduseauk, kütuse lahjendamine või odava toormaterjali eksportimine mõnda teise rafineerimistehasesse väljaspool Eestit. See plaan on aga ilmselgelt mitmel põhjusel habras.

Selguse mõttes tasub välja tuua, et plaanitud eelrafineerimistehas ja juba ehitusjärgus olev uus Eesti Energia õlitehas on kaks eri objekti. Esimene on nüüd sahtlisse pandud, teisega läheb töö suure hooga edasi. Seega ei olegi hiljutine uudis suur võit keskkonnale, sest eelrafineerimistehas oli niikuinii vaid teatud ringkonna fantaasia vili. Õlitehas, mis oma tootmisprotsessiga rikub õhukvaliteeti, kaevandamise kaudu põhjavett ning õli paratamatu põletamisega ka igal juhul kliimat, on jätkuvalt päevakorral.

30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto