Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata

2 min lugemist
Androloog Margus Punab kinnitab, et meestekliiniku uks on augustis paljudel päevadel ka tänavalt sisse astujaile lahti. FOTO: Laila Kaasik

Meeste keskmine eluiga on naiste omast kaheksa aastat lühem ehk 73,8 aastat. Ilmselgelt peavad kuskil olema puudujäägid ning ressursse on edaspidi tark kulutada nii, et need puudujäägid väheneksid.

«Mehi tuleb senisest uurida palju rohkem. On hea, et ka ühiskond hakkab sellest lõpuks aru saama,» juhatas Tartu ülikooli kliinikumi meestekliiniku juht Margus Punab sisse hea uudise. Nimelt pakub meestekliinik haigekassa rahastusel võimalust tasuta ja saatekirjanõudeta terviseuuringut 40–49-aastastele meestele, kel on tervisekindlustus ja kes viimase aasta jooksul põhjalikke terviseuuringuid läbi teinud ei ole.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mees ei kipu arstile

Haigekassa tervisekulutuste analüüs on näidanud, et kuni 50. eluaastani on meeste tervisele minevad kulutused üsna väiksed – mõni mees ei ole selleks ajaks oma perearsti juures veel käinudki. Aga vanuses 55–60 on need kulutused mitukümmend protsenti suuremad naiste tervisele minevatest kulutustest.

30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto