Sisukord
Tartu
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad

2 min lugemist
Vargad jäid Kääpal Mäerand Grupi tootmishoone valvekaamera pilti, kust on näha, kuidas mehed autokapoti lahti pusivad ning autolt aku maha võtavad. FOTO: Kaader turvakaamera salvestisest

Tartu vallas Kaiaveres käisid esmaspäeva hommikul Vudila mängumaal vargad, kes viisid kaasa raha ja ühe külastaja mobiiltelefoni, kes oli eelmisel päeval oma koti randa unustanud. Vudila mängumaal vargil käinud kaht meest on alust kahtlustada ka paadi ja paadimootorite varguses, mille kadumist Kaiavere järve äärest märgati samuti esmaspäeval.

Lisaks ilmnes sama päeva õhtul, et tõenäoliselt samad mehed käisid varahommikul ka Mustvee vallas Kääpal ühe tööstushoone juures vargil. Sealt viidi kaasa autoaku ja näpitsad. Politsei ajab varaste jälgi.

Vudila valvekaamerast paistab, kuidas esmaspäeva hommikul askeldasid seal ringi kaks meest, kelle pikkade näppude vahele jäi nii mõndagi. FOTO: Valvekaamera kaader

Vargad jäid kaamerasse

Vargad jäid kaamerasse nii Vudila mängumaa juures kui ka Vudilast paarikümne kilomeetri kaugusel Kääpal Mäerand Grupi tootmishoone ees. Mõlemad salvestised jõudsid sotisaalmeediasse ning neid võrreldes tundub, et esmaspäeva varahommikul Kääpal ja Vudilas tegutsenud kaks varast on samad mehed.

Kääpal Mäerand Grupi tootmishoone ees murdsid vargad esmaspäeval sisse seal seisnud sõiduautosse Audi ning varastasid aku. Turvakaamera salvestiselt on näha, et mehed kulutasid autokapoti avamiseks pigem jõudu kui mõistust ning seetõttu sai kannatada kapoti sulgemismehhanism.

Turvakaamera salvestiselt on näha, et mehed kulutasid autokapoti avamiseks pigem jõudu kui mõistust ning seetõttu sai kannatada kapoti sulgemismehhanism.

Vudila mängumaa omaniku Kajar Lemberi teada läks esmaspäeva hommikul Kaiavere järve äärest kaduma ka paat koos mootoriga ning veel üks paadimootor.

Politsei uurib asja

Politsei on neist vargustest teadlik, kuid seni pole veel kindel, kas juhtumid on omavahel seotud. Uurimine käib.

Lisaks esmaspäevastele juhtumitele Vudilas ja Kääpal uurib politsei kaht möödunud nädalal Jõgeva vallas toime pandud vargust. «Need olid mõlemad Torma alevikus, kust varastati jalgratas ja tööriistu,» vahendas politsei pressiesindaja Kerly Virk.

Praegu ei ole kuriteos kahtlustatavana kedagi kinni peetud, uurimine ja tõendite hankimine alles käib.

Mullu augustis pidas politsei kinni kolmeliikmelise seltskonna, keda oli alust kahtlustada Jõgevamaal vähemalt seitsmes sissemurdmises. Varaste saagiks läksid toona peamiselt tööriistad ja väärisesemed. Vargustega tehtud kahju küündis 30 000 euroni. Selle seltskonna üks liige, kes läinud aastal Jõgevamaal taludesse korduvalt sisse murdis ning põhjustas oma tegudega 6000 euro suuruse kahju, sai karistuseks kahe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse.

Seotud lood
30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto