Sisukord
Arvamus
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristel Kaljuvee: maskid valmis!

5 min lugemist
Tartu Postimehe tegevtoimetaja Kristel Kaljuvee. FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Teiste Euroopa riikidega võrreldes on kevadise koroonakriisi järgne elu Eestis olnud midagi paradiisisarnast, kus kuri viirus ei paista enam kellegi igapäevaelu segavat. Muretu vabadus võib aga igal hetkel käest libiseda, eriti kui arvestada koroonaseiklejate pingutusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Inimene unustab kiiresti. Nii on meile hakanud tunduma, et Eestit ümbritseb turvaline mull, mille sees pole mõtet oma argielu planeerides enam kuigi palju mõelda sellele, kuidas alles paar kuud tagasi koroonaviirushaigus meid igal sammul ähvardas. Seda hoolimata tõsiasjast, et viirus pühib endistviisi üle maakera idast läände ega näita suures plaanis sugugi allaandmise märke.

Kuigi viimase nädala jooksul on üks Tartu koroonaseikleja tekitanud Emajõelinna taas nakkuskolde, ei kanna siin keegi maski, kuskil ei hoia inimesed omavahel kahemeetrist vahet. Bussis ja rongis istutakse ikka nii, et naabri küünarnukk võib ribidesse soonida. Kultuuritühja kevadet kompenseeritakse rohkete suveüritustega, sugulased ja sõbrad saavad kokku, kallistavad üksteist... 2 + 2 reegel, kui see kunagi üldse toimis, on sama hästi kui unustatud.

30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto