Sisukord
Kultuur
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suve auk. Vana tark mees

3 min lugemist
Carl Gustav Jung FOTO: Erakogu

Ah kui meelsasti ma sulgun sellesse kuritegelikul teel saadud materjalidest torni, kirjutas Ene Mihkelson kord ühes oma luuletuses. Kuulus psühhoanalüütik Carl Gustav Jung võttis sellest luuletusest mingis mõttes õppust (vaatamata sellele, et luuletus oli kirjutatud oluliselt hiljem, kui Jung veel elas ja vaevalt osanuks ta eesti keeltki, või kui, siis ainult unes) ja hakkas 1920. aastate alguses Zürichi järve ääres asuvas Bollingenis ehitama üht majahütti (primitiivsed hütid kehastavad õigupoolest mingisugust terviklikkuse ideed, on ta kirjutanud), mis hiljem enam nii hütt polnudki.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aja jooksul tekkis maja külge ka neli torni, kuna ikka tundus peremehele, et hoone pole ikka veel päris see, et psüühiline tervik pole ikka veel realiseerunud. Teise korruse ehitas ta majale näiteks pärast oma naise surma, kuna «vanana teadvus laieneb». Ta on seda ehitist nimetanud ka oma «usutunnistuseks kivis». Jungist on meil põhjust rääkida kasvõi seetõttu, et ta oleks 26. juulil saanud 145-aastaseks.

30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto