N, 28.09.2023

Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook
Comments 8
Tunneli maruline eestvedaja Peter Vesterbacka on esitanud Eesti ministeeriumitele tuhandete lehekülgede kaupa selgitusi, miks tema tunneliprojekt võiks käiku minna, kuid seni pole teda edu saatnud.
Tunneli maruline eestvedaja Peter Vesterbacka on esitanud Eesti ministeeriumitele tuhandete lehekülgede kaupa selgitusi, miks tema tunneliprojekt võiks käiku minna, kuid seni pole teda edu saatnud. Foto: LEHTIKUVA/REUTERS

Riigihalduse minister Jaak Aab teeb ettepaneku jätta Tallinna-Helsingi tunneli riigieriplaneering algatamata. See ähvardab nullida Soome ettevõtja ja tunneliprojekti üliagara eestvedaja Peter Vesterbacka aastatepikkuse töö.

Aab tunnustas Vesterbackat ja tema ettevõtet FinEst Bay Area Development OÜ nende ambitsioonika ja innovaatilise plaani eest rajada Soome ja Eesti vahele kiirkorras tunnel. «Ent riigile täna teadaoleva info põhjal on meil põhjust kahelda selle projekti elluviidavuses nii keskkondlikel, majanduslikel kui ka julgeolekukaalutlustel,» selgitas minister.

Olles konsulteerinud Soome riigi, teiste ministeeriumite ning ametiasutuste, sealhulgas julgeoleku asjatundjatega, leidis Aab konkreetsemalt, et Vesterbackal puudub rahaline kate planeeringu koostamiseks, mõjude hindamiseks ning uuringuteks. «Ebaselged on tunneli ja tehissaare rajamise rahastamisallikad. Küsitav on projekti tasuvus ning taotluses esitatud ülioptimistlikud reisija- ja kaubamahud,» heitis Aab ette.

Facebook
Comments 8

Märksõnad

Tagasi üles