Sisukord
Välismaa
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu

4 min lugemist
  • Itaalia ja Belgia, kuhu väed liiguvad, kulutavad kaitsele vähem kui Saksamaa.
  • Trumpi võib ärritada nii Merkeli sugu kui teistsugune juhtimisstiil.
  • Erukindral Hodgesi sõnul halveneb nüüd ennekõike Ühendriikide enda positsioon.
  • Hodges peab vägede väljaviimist otseseks kingituseks Venemaale.
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Ameerika Ühendriikide president Donald Trump mullu augustis G7 kohtumisel Biarritzis.  FOTO: Andrew Harnik/AP/Scanpix

Saksamaalt 12 000 Ameerika sõdurit ära tuues toob president Donald Trump päevavalgele selle, mis on ammu teada – tema ja kantsler Angela Merkeli vahel pole sooje tundeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Trumpil on olnud kokkupõrkeid paljude USA liitlastega, kuid eriline vaen tundub tal olevat Merkeli vastu, kelle liberaalne ja tehnokraatlik lähenemine probleemidele koroonaviirusest immigratsioonini on järsus kontrastis New Yorgi ärimehe varjamatu populismiga.

Pärast seda, kui Pentagon oma kärped avalikustas, põhjendas Trump seda sellega, et Saksamaa ei ole täitnud NATO eesmärki kulutada kaks protsenti oma SKTst kaitsele. Kuigi Itaalia ja Belgia, kuhu osa USA vägesid liigub, kulutavad isegi veel vähem.

30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto