Sisukord
Eesti
Postimees
31.07.2020
Eesti Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse (25) Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud (3) Eesti lühiuudised Hipilaager kolis Valgamaa metsade vahele Tõnis Mölder: trahv sõltugu sissetulekust Postitus peaministri Facebooki seinale läks vähihaigele naisele maksma töökoha (93) Majandus Majanduse lühiuudised Valitsus tõmbab Vesterbacka tunneliplaanile kriipsu peale (8) Pretsedent Eesti ärikinnisvaras: Porto Franco saab 40 miljonit (4) Eestlased hakkasid juunis priiskama (1) Välismaa Analüüs ⟩ Vägesid välja viies ei varja Trump vimma Merkeli vastu (20) Segadus wagnerlastega võib Valgevene valimised ära jätta (16) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Liitlastevaheline vastuolu pole hea (9) Meinhard Pulk: oma ajast ees. Halvas mõttes (12) Madis Vasser: lõpp põlevkivienergiale (10) Andres Käosaar: võta viiv ja mõtle Jaak Allik: piiritarast üle vaadates (100) Kultuur Peeru- ja peldikuhuumori renessanss Suve auk. Vana tark mees Sport Kanepi ja Kontaveit lõid platsi puhtaks, mehed valmistasid pettumuse (4) Rally Estonia on spordimaailma valvsa pilgu all PM HELSINGIS ⟩ Kaotuse anatoomia – miks oli korvpallikoondise häving Soome vastu tegelikult hea? (2) Tartu Haiguskolle ei too veel lisapiiranguid Kristel Kaljuvee: maskid valmis! Sirje Toomla: äh, va libe tatik Tartu ja Jõgeva maakonnas tuuritavad taas rändvargad Jõgevatreff tuleb tänavu teisiti Tartu lühiuudised Malevlased said käe valgeks ka maalri- ja ehitustöödel Arstid uurivad mehi pealaest jalatallani, ja ilma järjekorrata Noor sportlane läbis 26 päevaga ratta seljas pea 1700 kilomeetrit Majandusteadlasest joogaõpetaja Veronika Krassavina juhib inimeste meeli Põllumehe kaasa jälgib ilmateadet – millal mees koju tuleb? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse

4 min lugemist
Ööklubis on nakatumise võimalus suurem kui mujal, on öelnud Irja Lutsar. FOTO: Shutterstock

Tartu koroonajooksiku südametunnistusel on eilse seisuga 11 nakatunut ja 53 kontaktset, kellest osa on ka juba haigestunud. Kui palju positiivseid kokku tuleb, seda näitab vaid aeg. Kas Tartust saab Eesti piirkondlik kolle ja kas linnas tuleb kehtestada eripiirangud, on ametnike ja teadusnõukoja sõnul veel vara rääkida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile teatati üheksast uuest koroonaviirusega nakatunust. Neist kaks lisandus Narvas: üks oli sellesama sümptomitega klubisse läinud inimese lähikontaktne, teise juhtumi tagamaad on veel selgitamisel. Tartus juurde tulnud kaks nakatunut on seotud juba varem teada olnud koldega, samasse ahelasse lisanduvad ka kolm Harjumaa juhtumit. Tartu koldes on eilse seisuga 11 nakatunut. Ülejäänud uute nakatunute puhul täpsustatakse veel asjaolusid.

Terviseameti Lõuna regiooni juhi Tiia Luhti sõnul on kõik praeguseks selged nakatumisjuhtumid seotud 24. juulil pandud diagnoosiga, mille jäljed viivad haigustunnustega inimese ööklubis käiguni. «Kuna lähikontaktsete ring on üsna lai, võime paraku eeldada nakatunute arvu jätkuvat tõusu,» nentis Luht.

30.07.2020 01.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto