T, 9.08.2022

Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse

Täiendatud valitsuse kommunikatsioonibüroo kommentaariga
Loora-Elisabet Lomp
Klubitaja pani Tartu koroonakriisi keskmesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 25
Ööklubis on nakatumise võimalus suurem kui mujal, on öelnud Irja Lutsar.
Ööklubis on nakatumise võimalus suurem kui mujal, on öelnud Irja Lutsar. Foto: Shutterstock

Tartu koroonajooksiku südametunnistusel on eilse seisuga 11 nakatunut ja 53 kontaktset, kellest osa on ka juba haigestunud. Kui palju positiivseid kokku tuleb, seda näitab vaid aeg. Kas Tartust saab Eesti piirkondlik kolle ja kas linnas tuleb kehtestada eripiirangud, on ametnike ja teadusnõukoja sõnul veel vara rääkida.

Eile teatati üheksast uuest koroonaviirusega nakatunust. Neist kaks lisandus Narvas: üks oli sellesama sümptomitega klubisse läinud inimese lähikontaktne, teise juhtumi tagamaad on veel selgitamisel. Tartus juurde tulnud kaks nakatunut on seotud juba varem teada olnud koldega, samasse ahelasse lisanduvad ka kolm Harjumaa juhtumit. Tartu koldes on eilse seisuga 11 nakatunut. Ülejäänud uute nakatunute puhul täpsustatakse veel asjaolusid.

Terviseameti Lõuna regiooni juhi Tiia Luhti sõnul on kõik praeguseks selged nakatumisjuhtumid seotud 24. juulil pandud diagnoosiga, mille jäljed viivad haigustunnustega inimese ööklubis käiguni. «Kuna lähikontaktsete ring on üsna lai, võime paraku eeldada nakatunute arvu jätkuvat tõusu,» nentis Luht.

Märksõnad
Tagasi üles