L, 23.09.2023

Reinsalu: meie huvide konflikti ei käsitlenud

Anna Ploompuu
, reporter
Facebook
Comments 3
«Mingi konkreetse huvide konflikti kohta meil infot ei olnud,» kinnitas välisminister Urmas Reinsalu.
«Mingi konkreetse huvide konflikti kohta meil infot ei olnud,» kinnitas välisminister Urmas Reinsalu. Foto: Madis Veltman / Postimees

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas eile, et Eestit rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes esindama palgatud USA advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLP taustauuringu puhul ei käsitlenud välisministeerium huvide konflikti teemat. Reinsalu sõnul juhtis välisministeerium rahandusministeeriumile edastatud taustauuringus tähelepanu, et kõnealusel advokaadibürool on olnud «kirjusid kundesid, nagu meedias on ka kirjutatud», kuid mitte huvide konflikti. «Mingi konkreetse huvide konflikti kohta meil infot ei olnud,» kinnitas Reinsalu.

Enne Eestit rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes esindava advokaadibüroo väljavalimist ja lepingu sõlmimist esitas Eesti saatkond Washingtonis rahandusministeeriumi palvel hulga küsimusi kolmele Ameerika Ühendriikide advokaadibüroole, kelle rahandusministeerium oli välja valinud. Ehkki sõelale jäänud advokaadibüroodelt uuriti nende professionaalsuse, varasema kogemuse ja suutlikkuse kohta, siis mingisugust spetsiifilist, tohutut auditit ettevõtete kohta pole Reinsalu sõnul välisministeeriumi pädevuses teha.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles