P, 24.09.2023

PM Itaalias ⟩ Alba ralli – soojendusbänd enne rallikaravanile korraliku hoo sisselükkamist

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Viimati kihutas Ott Tänak MM-radadel märtsis, kui toimus Mehhiko rallil. Nüüd saab ta ennast proovile panna Alba asfaltteedel.
Viimati kihutas Ott Tänak MM-radadel märtsis, kui toimus Mehhiko rallil. Nüüd saab ta ennast proovile panna Alba asfaltteedel. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Tavapäraselt võtavad juuli viimasel või augusti esimesel nädalavahetusel kümned tuhanded eestlased ette palverännaku põhjanaabrite juurde Jyväskylässe. Sel aastal jääb retk toimumata, aga rallimaailmale pakub lohutust koroonaviiruse haavu lakkuv Itaalia, kus sõidetakse staaridest kubiseva stardinimekirjaga asfaldiralli.

Ralli MM-sari ja Soome käivad kokku nagu sukk ja saabas, kuid 2020. aastal on asjad teisiti. Soome MM-etapp pidi sel aastal tähistama 70. sünnipäeva, ent need ja paljud teised pidustused üle maailma on koroonaviiruse tõttu edasi lükatud või ära jäetud.

Eesti rallisõprade palverännak siiski toimub. Ja veel oi kui suursuguselt: omaenda Lõuna-Eesti metsade ja mägede vahel võõrustatakse rallimaailma vägevaid. Rally Estonia kuulub esimest korda MM-kalendrisse ja seda oma esimesel ümmargusel tähtpäeval, kui võistlus toimub kümnendat korda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles