Teeremondi käigus tuli välja hulk inimluid

Soontaga luuleiu kohta jõudis info muinsuskaitseni kaudseid teid mööda, mitte politseilt ega ehitustööde tegijalt. FOTO: Martin Malve FOTO: Martin Malve

Valgamaal tee-ehituse käigus paljastunud inimluud tekitasid küsimuse, kas Võrust on ehk leitud 2015. aastal kadunud Markkus Ansbergi säilmed. Seda kontrollima sõitnud SA Kadunud esindajad heitsid politseile ette tegemata koostööd muinsuskaitseametiga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kui leitakse mürsk ja helistatakse 112, kas siis tuleb politsei, paneb mürsu politseiauto pagasiruumi ja sõidutab jaoskonda?» küsis SA Kadunud juht Aare Rüütel. «Ilmselt kutsub politsei siiski pommigrupi ehk spetsialistid! Nii tuleks ka luude leidmisel kohale kutsuda muinsuskaitseamet ja SA Kadunud – spetsialistid, kes saavad hinnata, kas luid peaks edasi uurima labor, sõja­ajaloolased või arheoloogid.»

AS Nordecon rekonstrueerib praegu Võru-Kuigatsi-Tõrva maanteed. Maanteekurvi õgvendamisel paljastusid Valgamaal Soontagas 15. juulil pinnasest inimluud. Kopajuht helistas numbril 112 ja kohale sõitis politseiametnik. Ta kraamis luud kokku ja viis minema.

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto