T, 3.10.2023

Draama lasteaias kippus poliitiliseks

Meinhard Pulk
, reporter
Facebook
Comments 16
Jüri Ratase sõnul käib tema töö juurde Kadri Tennosaare (pildil) ja ka kõigi teiste inimeste küsimustele vastamine ja vabandust pole millegi eest paluda. 
Jüri Ratase sõnul käib tema töö juurde Kadri Tennosaare (pildil) ja ka kõigi teiste inimeste küsimustele vastamine ja vabandust pole millegi eest paluda. Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

Augustikuu kümnendal päeval tööd alustama pidanud Kadri Tennosaare töösuhe lasteaiaga Pallipõnn sattus meediatormi juba enne selle algust.

Ajendiks oli ­rinnavähiga võitleva Tennosaare postitus 27. juuli hilisõhtul Jüri Ratase Facebooki seinale, mis tulevasele tööandjale sugugi ei meeldinud. Postituse fookuses oli äsja loodud haridus- ja noorteameti juhiks valitud Ulla Ilisson ning tema kolossaalne, 6900-eurone kuupalk. «Mul on küsimus esiteks – kes on Ulla Ilisson? Mis taust on tal haridusega ja noortega?» päris Tennosaar. «Miks just tema, tulles hoopis finantsalalt? Mida ta teab haridusest või noortest!? 6900 kuupalk???»

Põhjust vabanduse palumiseks ei ole

Päev hiljem kutsus direktor Maire Kaljuveer ta välja põhjendusega, et tema käitumine ei vastavat õpetaja kutse-eetikale ja kutsestandardile. Ülemuse palvele Ratase käest vabandust paluda reageeris Tennosaar trotsiga, kuid kirja ta riigikantseleisse saatis.

Facebook
Comments 16

Märksõnad

Tagasi üles