Draama lasteaias kippus poliitiliseks

Jüri Ratase sõnul käib tema töö juurde Kadri Tennosaare (pildil) ja ka kõigi teiste inimeste küsimustele vastamine ja vabandust pole millegi eest paluda.  FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Augustikuu kümnendal päeval tööd alustama pidanud Kadri Tennosaare töösuhe lasteaiaga Pallipõnn sattus meediatormi juba enne selle algust.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ajendiks oli ­rinnavähiga võitleva Tennosaare postitus 27. juuli hilisõhtul Jüri Ratase Facebooki seinale, mis tulevasele tööandjale sugugi ei meeldinud. Postituse fookuses oli äsja loodud haridus- ja noorteameti juhiks valitud Ulla Ilisson ning tema kolossaalne, 6900-eurone kuupalk. «Mul on küsimus esiteks – kes on Ulla Ilisson? Mis taust on tal haridusega ja noortega?» päris Tennosaar. «Miks just tema, tulles hoopis finantsalalt? Mida ta teab haridusest või noortest!? 6900 kuupalk???»

Põhjust vabanduse palumiseks ei ole

Päev hiljem kutsus direktor Maire Kaljuveer ta välja põhjendusega, et tema käitumine ei vastavat õpetaja kutse-eetikale ja kutsestandardile. Ülemuse palvele Ratase käest vabandust paluda reageeris Tennosaar trotsiga, kuid kirja ta riigikantseleisse saatis.

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto