Majandusministeerium tegi Aegi eelnõu maatasa

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem peab kohtute avaandmete lukkupanekut ettevõtlusvabaduse piiramiseks. FOTO: Madis Veltman

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem jättis kooskõlastamata justiitsminister Raivo Aegi eelnõu, millega muudetaks kohtute infosüsteemi avaandmed masinloetamatuks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Konservatiivsesse Rahva­erakonda kuuluva Siemi sõnul kujutab avaandmete sulgemine endast ebaproportsionaalset ettevõtlusvabaduse piirangut. «Riigi Teataja kohtulahendite otsingumootoris kasutatava robotilõksu rakendamise tulemuseks on olukord, kus masintöötlematuks ei muutu mitte ainult kohtulahendites sisalduvad isikuandmed, vaid kohtulahendid tervikuna,» märkis Siem.

Siem heitis Isamaasse kuuluvale Aegile ­ette, et eelnõu väljatöötamisel ei konsulteeritud mõjutatud osalistega. Ta rõhutas, et eelnõu jõustumisel toimuks tagasi­minek kohtute, juristide, advokaatide ja teiste õiguspraktikute töös, mis tähendaks nende igapäevases tegevuses tarkade lahenduste asemel käsitsi tehtava töö osakaalu tunduvat suurenemist.

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto