Koroona nullib Euroopas reisiplaane

Euroopas tõuseb koroonaviirusega nakatujate arv. Kas tuleks lennuliiklus sulgeda? FOTO: Remo Tõnismäe

Kui suve alguses tundus, et hakkame koroonaviiruse esimesest suurest tormist toibuma, siis viimase kahe nädala jooksul on peaaegu terves Euroopas nakatumiste arv tõusnud. Näiteks Malta nakatumismäär oli nädal tagasi 1,2, aga eilse seisuga oli see tõusnud 28,4ni. Kui neljapäeval teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et Ukrainast Eestisse on taas lubatud otselennud, siis eile tõusis Ukraina nakatumismäär üle lubatu ehk 25.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alles eile teatas Eesti lõunanaaber Läti, et neil on kolm uut nakatumisjuhtu ja üks inimene suri koroonaviiruse tõttu. Ta sai nakkuse välismaalt saabunud sugulaselt. Poolas teatati neljapäeval 615 inimesest, kes nakatusid koroonaviirusega ning riigi tervishoiuministeerium teatas, et viiruse tõttu suri 15 inimest.

Kui vaadata Soomet, siis on ka seal väikest tõusu märgata. Eelmisel nädalal oli neil nakatumismäär 1,5, sellel nädalal on see 2,4. Kõige ootamatuma tõusu tegi aga Malta. Ei saa mööda vaadata ka sellest, et Prantsusmaal oli nädal tagasi määr 13,9, nüüd on see 19,0.

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto