Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.08.2020
Eesti RMK jätab kultuurimälestised lagunema (12) Eesti lühiuudised Vabanki koroonakolle paisub jõudsalt (10) Pinge välisteenistuses kasvas veelgi (14) Majandus Majanduse lühiuudised Juunis tööstuse langus pidurdus Pandimajad: eks ikka käib ärimehi, kes löövad pool kilo kulda letti (1) Riik ei tõmba libamaaklereid liistule Soomlased ei saa aru, millest minister Aab räägib (6) Välismaa Austraalia osariik kehtestas katastroofiolukorra Habarovski toetusprotestidel vahistati kümneid inimesi (1) KOHALIK VAADE ⟩ Koroonamure on nihkunud Itaalialt Hispaaniale Hongkongi koolid kardavad tsensuuri Arvamus Juhtkiri: tõde ja õigus RMK moodi (21) Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba (2) Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis (8) Varro Vooglaid: kodanikuühiskonna illusioon ja õigusriigi paroodia (46) Andrus Karnau: rahapesutrahvi raasukesed (8) Riina Sikkut: härra Lotman, ärge pange mulle sõnu suhu! (7) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Milleks šamaanile wifi või transistorraadio? Arvustus ⟩ Inimlik põhjamaine komöödia Sport Andrea Adamo Tänaku ande avastamisest, Einsteinist ja Idamaa tarkustest Hamilton sai kodurajal karjääri pööraseima võidu VIDEO ⟩ Magnus Kirdi kibe konkurent andis Soomes tormihoiatuse, edu valem tundub uskumatu Treier, Drell ja teised Itaalia liiga korvpallurid alustavad hooaega väga karmide reeglitega Teooria: Hamiltoni ja Bottase ootamatus rehvipurunemises oli süüdi Räikköneni lagunenud vormel Tartu Düstoopia või ennustus? Politsei ei hoiata linnas mobiilse kiiruskaamera eest (7) Tartu lühiuudised Kliinikumi töötajate nakatumine tõi piirangud Ultrasportlane Rait Ratasepp jooksis 20 maratoni 20 päevaga Video ⟩ Eksperiment. Jänese matkaraja läbib rõõmuga algusest lõpuni vaid fanaatik (1) Koolikokk läks pensionile rõõmu ja pisaratega (1) Karlovlased võtsid lugude rääkimiseks üksteisele sappa Parameedikud selgitasid välja meistrid kuuli- ja kirvehaavade ravitsemises Olev Subbi maalis ideaalmaailma (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis

5 min lugemist
  • Sõnumisaladuse puutumatus on põhiõigus, kuid ka julgeolekuprobleem
  • Ei ole seaduslikku ega tehnilist viisi muuta teenusepakkujate põhimõtteid
  • Mõnevõrra aitaks ehk probleemi hallata Euroopa-ülene lahendus
Julgeolekuekspert Eerik-Niiles Kross (Reformierakond). FOTO: Tairo Lutter

Kuigi jõustruktuuride on legitiimne vajadus kahtlustatavate sõnumivahetusele ligi pääseda, on selle tagamine riigi poolt tehniliselt ja halduslikult teostamatu, kirjutab julgeolekuekspert Eerik-Niiles Kross (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Katkestusteta arenenud õigussüsteemides tuleb ette, et kehtima on jäänud ajast ja arust seadusi, mille rakendamisele tänapäeval küll keegi ­politseiressurssi ei raiska. Mitmesugustest lollide seaduste nimistutest võib näiteks leida Yorkis Suurbritannias seni formaalselt kehtiva sätte, et linna territooriumil vibu kandva šotlase võib karistamatult tappa, kui ei ole pühapäev.

Samavõrd napakad, ent oluliselt kahjulikumad on totalitaarsetes riikides kehtestatud seadused, mis üritavad reguleerida reguleerimatut või kitsendavad varjamatult inimeste põhivabadusi. Näiteks Hiinas kehtib seadus, et Tiibeti buda mungad ei tohi ilma Hiina valitsuse loata reinkarneeruda. Venemaal on keelatud pidada blogi, millel on üle 3000 lugeja, ilma et blogipidaja registreeriks end meediaväljaandeks koos kõige kaasuvaga.

01.08.2020 04.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto