Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.08.2020
Eesti RMK jätab kultuurimälestised lagunema (12) Eesti lühiuudised Vabanki koroonakolle paisub jõudsalt (10) Pinge välisteenistuses kasvas veelgi (14) Majandus Majanduse lühiuudised Juunis tööstuse langus pidurdus Pandimajad: eks ikka käib ärimehi, kes löövad pool kilo kulda letti (1) Riik ei tõmba libamaaklereid liistule Soomlased ei saa aru, millest minister Aab räägib (6) Välismaa Austraalia osariik kehtestas katastroofiolukorra Habarovski toetusprotestidel vahistati kümneid inimesi (1) KOHALIK VAADE ⟩ Koroonamure on nihkunud Itaalialt Hispaaniale Hongkongi koolid kardavad tsensuuri Arvamus Juhtkiri: tõde ja õigus RMK moodi (21) Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba (2) Eerik-Niiles Kross: krüptoäpardus siseministeeriumis (8) Varro Vooglaid: kodanikuühiskonna illusioon ja õigusriigi paroodia (46) Andrus Karnau: rahapesutrahvi raasukesed (8) Riina Sikkut: härra Lotman, ärge pange mulle sõnu suhu! (7) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Milleks šamaanile wifi või transistorraadio? Arvustus ⟩ Inimlik põhjamaine komöödia Sport Andrea Adamo Tänaku ande avastamisest, Einsteinist ja Idamaa tarkustest Hamilton sai kodurajal karjääri pööraseima võidu VIDEO ⟩ Magnus Kirdi kibe konkurent andis Soomes tormihoiatuse, edu valem tundub uskumatu Treier, Drell ja teised Itaalia liiga korvpallurid alustavad hooaega väga karmide reeglitega Teooria: Hamiltoni ja Bottase ootamatus rehvipurunemises oli süüdi Räikköneni lagunenud vormel Tartu Düstoopia või ennustus? Politsei ei hoiata linnas mobiilse kiiruskaamera eest (7) Tartu lühiuudised Kliinikumi töötajate nakatumine tõi piirangud Ultrasportlane Rait Ratasepp jooksis 20 maratoni 20 päevaga Video ⟩ Eksperiment. Jänese matkaraja läbib rõõmuga algusest lõpuni vaid fanaatik (1) Koolikokk läks pensionile rõõmu ja pisaratega (1) Karlovlased võtsid lugude rääkimiseks üksteisele sappa Parameedikud selgitasid välja meistrid kuuli- ja kirvehaavade ravitsemises Olev Subbi maalis ideaalmaailma (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar ⟩ Olesja Lagašina: viimase hetkeni vaba

2 min lugemist
  • Eutanaasia tuleks ka meil Eestis seadustada
  • Kui abort on lubatud, peaks ka eutanaasia olema
  • Hoida kedagi elus tahte vastaselt, ei ole õige
Olesja Lagašina FOTO: Konstantin Sednev/Eesti meedia

Iga kord kui meedias tuleb jälle jutuks eutanaasia, meenub mulle pilt: ilus kevadine päev, jalutame Hollandi kuulsas Keukenhofi pargis. Lillede meri, värvide ja mustrite mäng, sügav rahu südames… Korraga näeme mingit protsessiooni, kanderaam keskel. Sealt vaatleb keegi rahulikult ümbritsevat ilu. Tundub, et ei ole lihtsalt turistid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Küsin sõbrannalt, mis see võiks olla, tema ütleb, et ilmselt on tegu inimese viimase sooviga. Hollandis on eutanaasia seadustatud ja on firmad, kes pakuvad lahkuvale inimesele võimalust enne seda viimast korda midagi nautida. Kui see on nii, mõtlesin, siis on see väga humaanne.

Kaldun arvama, et ka Eestis peab eutanaasia seadustama. Ükskõik kuidas me seda nimetame ja mis vormis võtame vastu – olgu see aktiivne eutanaasia või assisteeritud enesetapp –, aga selline võimalus peab inimesel olema. Viimati tuli see teema jälle jutuks tänu Yana Toomile, kes rääkis oma pere kogemusest. Nagu kombeks, ­kõlasid ka vastuhääled, muuhulgas kirjutas üks autor, et ühe õigus eutanaasiale on teise kohustus tappa. Mingis mõttes küll, samas teisest küljest vaadates, kas kedagi piinata on moraalselt lihtsam? Mõlemad funktsioonid on ju timukale omased. Ja kas võimalus tähendab tingimata kohustust?

01.08.2020 04.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto