P, 5.02.2023

Kirt jätab Eesti meistrivõistlused vahele, kuid võib sel hooajal veel võistelda

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Kirt jätab Eesti meistrivõistlused vahele, kuid võib sel hooajal veel võistelda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Magnus Kirt võistles viimati eelmise aasta 6. oktoobril Doha MMil.
Magnus Kirt võistles viimati eelmise aasta 6. oktoobril Doha MMil. Foto: Tairo Lutter

Eesti odaviske rekordimees Magnus Kirt paraneb küll jõudsalt Doha MMil saadud õlavigastusest, kuid ei stardi sel nädalavahetusel peetavatel Eesti meistrivõistlustel. Kas ja millal ta tänavu üldse võistleb, sõltub suuresti tema enesetundest.

Odaviskaja treeneri Indrek Tustiti sõnul olid Eesti meistrivõistlused Kirdi plaanides kuni hetkeni, mil teatati Tokyo olümpiamängude aasta võrra edasilükkamisest. «Võib-olla oleks see enne olümpiat olnud ka ainus start. Kui öeldi, et olümpia jääb ära, siis polnud vajadust hooaega keeruliseks ajada. Pigem vaatasime selle järgi, et kui ta on sada protsenti valmis ja kindel, et teeks hea tulemuse, siis oleksime tulnud,» sõnas mullu aasta parimaks treeneriks valitud Tustit.

Küsimusele, kas Kirt on praegu seisus, mis lubaks tal teoreetiliselt nädalavahetusel Kadriorus võistelda, vastas Tustit: «Ma ei lubaks ühelgi sportlasel nädala pärast võistelda, kui ta on raskes treeningtsüklis ja pole võistlusteks spetsiifilist ettevalmistust teinud. Kui aga oleks kaks nädalat tagasi võtnuks eesmärgiks võistlemise, siis võib-olla oleks ta ka valmis.»

Märksõnad
Tagasi üles