Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.08.2020
Eesti Klubijuhid kaitsevad oma ärisid ja näitavad näpuga pigem viiruskandjate poole Eesti lühiuudised Uhiuut Reidi teed tabas veeuputus Rahvusvaheline hipilaager peab Lõuna-Eestis taas asukohta vahetama Kui suurt kahjutasu ei tule, saab Helme esimesena teada (9) Postimehe dokk ⟩ Eesti mehe hämmastav lugu: ISISe kuulirahe alt pussitaja noa otsa Tartus (12) Majandus Majanduse lühiuudised TikToki ootab ees sunnitud paaripanek Microsoftiga (1) Pensionireformi saatus selgub oktoobris (8) Välismaa Ekskuninga vari Hispaania monarhia kohal Norra kardab viiruse levikut koroonalaevalt maismaale Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Seedri seeme riigikohtus (5) Peatoimetaja Mart Raudsaar: Mente et manu* (9) Marek Strandberg: uus hügieenistandard (10) Neeme Raud: tööandjate «diktatuur» (23) Dmitrijs Astašonoks: amortiseeruva kinnisvara lõks Erkki Bahovski: suursaadiku kimbatus (31) Kultuur Kultuuri lühiuudised Tormise elu oli võitlus oma rahva muusikalise emakeele eest Tantsuline linnaplaneerimine: seinad üles laome, kopsime ja taome Sport Analüüs: kes ja miks jäid silma korvpallikoondise suvest? Taas Eesti meistri tiitlit jahtiv Kanter jäi saladusli­kuks Puust ja punaseks: Meistrite liiga naaseb, aga kus, milliste reeglite ja kellega? Tartu Abilinnapeade suhtlusvea ja korraldaja rutakuse tõttu jääb ära jooksuvõistlus Terviseametnik: Tartu lukkupanekut keegi ei aruta (1) Pool muna või tühi koor? Meil on kohe vaja uusi piiranguid (5) Sotsiaalminister: hetkel karmimaid meetmeid tarvis ei lähe Tartu lühiuudised Maskikandjaid liigub rahvarohketes kohtades vähe (3) Tartus on haiglaravil kolm koroonahaiget (1) Suur liiklussõlm läbib Lidli jaoks uuenduskuuri (3) Alanud hooajal võib küttida 93 karu Panoraamseks kloonitud kurviline mängufilm linastub vaid üks kord Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dmitrijs Astašonoks: amortiseeruva kinnisvara lõks

2 min lugemist
Dmitrjis Astašonoks  FOTO: Erakogu

Amortiseeruv kinnisvara on oht inimeste tervisele ja selle kaudu ka kogu majandusele, kirjutab VELUX Baltikumi juht Dmitrijs Astašonoks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erinevalt Eestist, kus inimesed eelistavad endale nii kortereid kui ka maju osta, on Euroopas levinud trend, et korterites elavad üürnikud ning omanikud elavad majades. Kui üüripindade turuväärtuse säilimise nimel peavad omanikud neid hooldama ja renoveerima, siis iga-aastase Euroopa Tervislike Kodude Baromeetri uuringu järgi mõtlevad isiklikus omandis olevate kodude omanikud renoveerimisele vähem. Samuti on nad vähem informeeritud sellest, milline oleks kasu nende majandusele ja tervisele, kui nad elaks kodus, mis ei ole amortiseerunud.

2019. aasta uuring näitab, et Euroopas elab 11,5 miljonit last lekkiva katuse, liigniiskuse või hallitavate aknaraamidega kodudes. Ligikaudu 4,2 miljoni lapse kodus polnud piisavalt päevavalgust, pea kuuel miljonil ei olnud piisavalt sooja ning rohkem kui 13 miljonit last kannatas naabrite või liiklusest põhjustatud ülemäärase müra tõttu.

04.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto