T, 21.03.2023

Dmitrijs Astašonoks: amortiseeruva kinnisvara lõks

Dmitrijs Astašonoks: amortiseeruva kinnisvara lõks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dmitrjis Astašonoks 
Dmitrjis Astašonoks Foto: Erakogu

Amortiseeruv kinnisvara on oht inimeste tervisele ja selle kaudu ka kogu majandusele, kirjutab VELUX Baltikumi juht Dmitrijs Astašonoks.

Erinevalt Eestist, kus inimesed eelistavad endale nii kortereid kui ka maju osta, on Euroopas levinud trend, et korterites elavad üürnikud ning omanikud elavad majades. Kui üüripindade turuväärtuse säilimise nimel peavad omanikud neid hooldama ja renoveerima, siis iga-aastase Euroopa Tervislike Kodude Baromeetri uuringu järgi mõtlevad isiklikus omandis olevate kodude omanikud renoveerimisele vähem. Samuti on nad vähem informeeritud sellest, milline oleks kasu nende majandusele ja tervisele, kui nad elaks kodus, mis ei ole amortiseerunud.

2019. aasta uuring näitab, et Euroopas elab 11,5 miljonit last lekkiva katuse, liigniiskuse või hallitavate aknaraamidega kodudes. Ligikaudu 4,2 miljoni lapse kodus polnud piisavalt päevavalgust, pea kuuel miljonil ei olnud piisavalt sooja ning rohkem kui 13 miljonit last kannatas naabrite või liiklusest põhjustatud ülemäärase müra tõttu.

Märksõnad
Tagasi üles