Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.08.2020
Eesti Klubijuhid kaitsevad oma ärisid ja näitavad näpuga pigem viiruskandjate poole Eesti lühiuudised Uhiuut Reidi teed tabas veeuputus Rahvusvaheline hipilaager peab Lõuna-Eestis taas asukohta vahetama Kui suurt kahjutasu ei tule, saab Helme esimesena teada (9) Postimehe dokk ⟩ Eesti mehe hämmastav lugu: ISISe kuulirahe alt pussitaja noa otsa Tartus (12) Majandus Majanduse lühiuudised TikToki ootab ees sunnitud paaripanek Microsoftiga (1) Pensionireformi saatus selgub oktoobris (8) Välismaa Ekskuninga vari Hispaania monarhia kohal Norra kardab viiruse levikut koroonalaevalt maismaale Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Seedri seeme riigikohtus (5) Peatoimetaja Mart Raudsaar: Mente et manu* (9) Marek Strandberg: uus hügieenistandard (10) Neeme Raud: tööandjate «diktatuur» (23) Dmitrijs Astašonoks: amortiseeruva kinnisvara lõks Erkki Bahovski: suursaadiku kimbatus (31) Kultuur Kultuuri lühiuudised Tormise elu oli võitlus oma rahva muusikalise emakeele eest Tantsuline linnaplaneerimine: seinad üles laome, kopsime ja taome Sport Analüüs: kes ja miks jäid silma korvpallikoondise suvest? Taas Eesti meistri tiitlit jahtiv Kanter jäi saladusli­kuks Puust ja punaseks: Meistrite liiga naaseb, aga kus, milliste reeglite ja kellega? Tartu Abilinnapeade suhtlusvea ja korraldaja rutakuse tõttu jääb ära jooksuvõistlus Terviseametnik: Tartu lukkupanekut keegi ei aruta (1) Pool muna või tühi koor? Meil on kohe vaja uusi piiranguid (5) Sotsiaalminister: hetkel karmimaid meetmeid tarvis ei lähe Tartu lühiuudised Maskikandjaid liigub rahvarohketes kohtades vähe (3) Tartus on haiglaravil kolm koroonahaiget (1) Suur liiklussõlm läbib Lidli jaoks uuenduskuuri (3) Alanud hooajal võib küttida 93 karu Panoraamseks kloonitud kurviline mängufilm linastub vaid üks kord Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peatoimetaja Mart Raudsaar: Mente et manu*

2 min lugemist
  • Karistamatus ja maskide puudumine on probleem
  • Teiste Euroopa riikide kogemusest tuleks õppida
  • Igaühe mõistlik käitumine ennetab haiguse levikut
Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar   FOTO: Mihkel Maripuu

Hea kolleeg Marti Aavik ütles mõned päevad tagasi, et tal on déjà-vu-tunne. Kordub taas kevadine muster: kuuleme sõnumeid, kuidas koroonaviiruse laialdane levik on vähetõenäoline ja kuidas oleme igasugusteks stsenaariumiteks valmistunud, ning kuidas seejärel järk-järgult selgub tegelik olukord. Kuid asi pole ka üksnes valitsuses või ametkondades!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olen juuli alguses siinsamas kolumnis kirjutanud, et maski kandmine peaks olema uus sotsiaalne norm ühistranspordis ja poes, ööklubidest rääkimata. Sain hulgaliselt vastukaja üsna laias spektris, alustades sellest, et õige eesti mees maski ei kanna, kuni selleni, et maski kandmine on alistumise märk (reptiilidele) ning sellest kõigest võidavad vaid maske müüvad ärimehed.

Olles sõitnud läbi Euroopa ning näinud, milliseid jõupingutusi teevad teised riigid, ei suuda ma välja mõelda ühtegi põhjust, miks peaksime koroonaviiruse teisest lainest pääsema meie, kes me neid jõupingutusi ei tee. Kahjuks leidub meilgi selliseid «geeniusi», kes haigena väisavad kaubanduskeskusi, kinosid, ööklubisid ja sõidavad takkapihta veel mööda Eestit ringi. Supernakatajateks muudavad neid maskikandmise nõude puudumine ning karistamatuse tunne, sest reegleid ju enam eriti pole, ja kui ka oleks, siis midagi erilist nende rikkujatega ei juhtu.

04.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto