N, 2.02.2023

Analüüs: kes ja miks jäid silma korvpallikoondise suvest?

Analüüs: kes ja miks jäid silma korvpallikoondise suvest?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Janari Jõesaar
Janari Jõesaar Foto: Tairo Lutter

Mõni Eesti korvpallikoondislane jäi nelja suvise kohtumisega rohkem silma, teised vähem. Palusime rahvusesinduse abitreeneril Heiko Rannulal üheksast mängijast veidi lähemalt rääkida.

Janari Jõesaar. Pole kahtlustki, et tuleval hooajal taas Euroopa tugevaimas rahvusliigas Hispaanias leiba teenima hakkav ääremängija on Eestile eduks hädavajalik. Manresaga liitunud Jõesaar pole küll kõige usinam korvikütt, kuid on teistes elementides üks meie paremaid.

Jõesaar lõikab rünnakul õigel ajal õigesse kohta, on tasemel lauavõitleja ja kaitsemängija ning teeb Rannula sõnul hästi paljusid asju, mida on raske õpetada. «Alati, kui teed mingeid liikumisi, saavad mingid pallurid sellest rohkem ja teised vähem kasu. Ta on kindlasti mängija, keda peame rünnakul paremini ära kasutama.»

Siim-Sander Vene. 29-aastane koondise kapten müttab tuleval hooajal samuti Hispaania meistrivõistlustel, kandes Fuenlabrada särki. Rannula tõdeb, et korvpalli kogemusteta ei mängi, sest kui mingi ajani võib emotsiooni pealt, rusikad püsti ja käed laiali, edasi-tagasi joosta, on lõppude lõpuks vaja kedagi, kes kolleegid õigel ajal kaasa veab ja ise vastutuse võtab.

«Vene näitas veebruarikuistes EM-valikmatšides ja Balti keti turniiril, et kui häda on käes, teeb tema neid otsuseid,» märgib Rannula. Soome vastu oli ääremängija platsil vaid kuus minutit, enne kui sai kergelt vigastada. Leedu ja Läti vastu oli kolmekordne Eesti aasta korvpallur aga järje­kordne ülivajalik lüli.

Märksõnad
Tagasi üles