Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
06.08.2020
Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (5) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (22) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (10) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (7) 6. august 1940: eesriie langeb (6) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (6) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rebastel kasvavad vutid

2 min lugemist
Svetlana Stepanova koos kaasaga hakkas vutte pidama kaks aastat tagasi, tänaseks on linde tuhande ringis. FOTO: Tiit Efert

Peipsi ääres Kokora külas peavad kohalikud Silver Rebane ja Svetlana Stepanova RebaSte Linnutalu vutifarmi ja väärindavad vutimune. Ettevõtlusega alustati lihtsal põhjusel: töökohti on sealkandis vähe.

Kümmekond aastat Peipsi ääres fileerijana töötanud Svetlana viimane töökoht oli Järveotsa vutifarmis. Kuna Silveri lapsepõlvekodu on ka seal kandis, polnud mõtteski kuhugi mujale kolida. Peipsi-äärne kant on ju lummav.

Esimene plaan oli hakata kanu pidama, sest laudakompleks oli olemas. Aga otsustati vuttide kasuks, sest neid mahub ühte ruumi palju ning vuttidega ettevõtluse alustamine näis kiire ja lihtne. Kaks aastat tagasi tehtigi ots lahti ja tänaseks on vutte poole tuhande ringis, kes annavad päevas sadu mune.

Taluhoovi aedikus siblivad ka kanad. Nende mune kasutatakse oma tarbeks ja kui üle jääb, saab ka mõni tuttav. Igapäevase leiva toovad lauale ikkagi vutid.

Väärindamine tasub ära

„Alguses tegelesime ainult vutimunade müügiga, aga siis leidsime, et neid tuleks ka väärindada, nii on kliendid nõus rohkem maksma,” selgitas Svetlana.

Pakutavateks toodeteks on praegu lisaks vutimunadele suitsutatud ja marineeritud munad. Edasimüüjad on Tartu Turuhoones ja Nõmme turul Tallinnas. Etikett on lihtne, meenutab templit, aga seal on kõik vajalik kirjas.

Uute toodeteni jõuti katsetades. Suitsutatud vutimuna sai pererahvas kuskil laadal maitsta ja see jäi meelde. Marinaad nõudis samuti omajagu katsetamist ja tutvusringkonna peal testimist, kuni retsept paika saadi. „Nüüd on väga hea, inimestele meeldib,” sõnas Svetlana. Kanamune ta marineerida pole proovinud. Need on suured ja marineerimine võtaks kaua aega. Pisikene vutimuna marineerub äädika baasil tehtud vedelikus ühe ööga ning säilib kaua. „Kaks kuud,” lisas Svetlana.

Seevastu suitsutatud vutimunade realiseerimisaeg on kümme päeva. Neid pakub ta värskelt. Aga tule teeb naine ahju alles siis, kui on kogunud vähemalt saja muna suuruse tellimuse, mis on ahjus üks restitäis. Kokku mahub ahju kümme resti.

Õhtu kohta tuhat muna koorida on suur ettevõtmine. Suitsumuna on ka kõige populaarsem toode.

Kasvuruumi piisavalt

Palju on käidud müümas laatadel ja turgudel, kus inimesed on avatumad katsetama ja tagasisidet andma. Tartust ja lähiümbrusest kogutakse tellimused kokku ja kaup viiakse lausa koju kätte.

Sügise poole läheb osa mune inkubaatorisse, et taas uusi munevaid vutte juurde tuleks. Kui paljud munad tibudeks saavad, on kindlasti kundede otsustada ehk kas ja kui suureks munanõudlus kasvab.

„Suvel vähendasime pisut karja, sügisel hakkame jälle kasvatama, sest eelmisel aastal oli enne jõule suur nõudlus,” rääkis Svetlana.

Kõige rohkem on olnud RebaSte Linnutalus 800 lindu, aga neid mahuks lauta kuni 2000. Seega kasvuruumi on piisavalt.

Praegu oodatakse puurkaevu rahastusotsust, mille taga seisab uue tootmisruumi rajamine. Ehitajast Silveril igal juhul käed sügelevad. Tootmisruumis on plaanis uusi tooteid katsetama hakata.

22. ja 23. augustil osaletakse koostöös Varnjas asuva Mesi Tarega Peipsi Toidutänava projektis, et huvilistele oma tooteid maitsta anda.

KOMMENTAAR

Herling Mesi. FOTO: Tiit Efert

Herling Mesi

Mesi Tare kodumaja perenaine

Teeme Reba­Ste Linnutaluga koostööd. Meile alati meeldib teiste kohalike ettevõtjatega õlad kokku panna. Svetlana on tore ja hakkaja naine, kes on vutifarmiga alustades ise uurinud, mida vutimunadega teha saab ja kuidas tooteid klientidele pakkuda. Oleme nende toodangut tellinud oma külalistele saunaõhtu näksilaua tarvis.

Seotud lood
05.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto