Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
06.08.2020
Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (5) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (22) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (10) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (7) 6. august 1940: eesriie langeb (6) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (6) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja

5 min lugemist
Liblikamaja perenaise Kärt Lutsari käest küsitakse sageli, kas liblikatel on võimalik ka peremehe-kodulooma suhe. Paraku seda ei teki, sest liblikate eluiga on liiga lühike. FOTO: 4 × Silja Joon

Pärnu lahe äärseid maanteid mööda kulgedes viib reisirada turismitaludesse, kus saab oma silmaga näha imelisi taimeaedu, mustakirjalist mahekarja või õnnelikke õrrekanu – siin-seal saavad lapsed toredasti mängunurgas möllata või batuudil karata ning suured piknikulaua taga mõnuleda ja jalga puhata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Selleks, et Pärnumaal autoga ringi seigeldes kohalike taludega või kogukondadega tutvust teha, pole vaja oodata kindat nädalapäeva või kellaaega – mugav on haarata turismiinfo keskusest Romantilise Rannatee kaart või uurida rannatee kodulehte, kus kõikide elamusepakkujate telefoninumbrid kenasti reas.

Jõõpre lähedal Tamme talu ürdiaias tegeldakse juba viimased 17 aastat ürditaimede kasvatamise ja ürtidest toodete valmistamisega. Perenaine Heli Viedehof tutvustab ekskursantidele põnevat toidu- ja lõhnataimede maailma. Ees­aeda on rajatud toredad maitsetaimepeenrad, kus loendamatul hulgal ürte – nimesildid kenasti juures. Külastajal pole muud kui nuusutada ja maitsta ja imeks panna, sest kõikide taimekasvandike küljest on lubatud lehekesi näpistada.

05.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto