P, 2.10.2022

Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja

Silja Joon
Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Liblikamaja perenaise Kärt Lutsari käest küsitakse sageli, kas liblikatel on võimalik ka peremehe-kodulooma suhe. Paraku seda ei teki, sest liblikate eluiga on liiga lühike.
Liblikamaja perenaise Kärt Lutsari käest küsitakse sageli, kas liblikatel on võimalik ka peremehe-kodulooma suhe. Paraku seda ei teki, sest liblikate eluiga on liiga lühike. Foto: 4 × Silja Joon

Pärnu lahe äärseid maanteid mööda kulgedes viib reisirada turismitaludesse, kus saab oma silmaga näha imelisi taimeaedu, mustakirjalist mahekarja või õnnelikke õrrekanu – siin-seal saavad lapsed toredasti mängunurgas möllata või batuudil karata ning suured piknikulaua taga mõnuleda ja jalga puhata.

Selleks, et Pärnumaal autoga ringi seigeldes kohalike taludega või kogukondadega tutvust teha, pole vaja oodata kindat nädalapäeva või kellaaega – mugav on haarata turismiinfo keskusest Romantilise Rannatee kaart või uurida rannatee kodulehte, kus kõikide elamusepakkujate telefoninumbrid kenasti reas.

Jõõpre lähedal Tamme talu ürdiaias tegeldakse juba viimased 17 aastat ürditaimede kasvatamise ja ürtidest toodete valmistamisega. Perenaine Heli Viedehof tutvustab ekskursantidele põnevat toidu- ja lõhnataimede maailma. Ees­aeda on rajatud toredad maitsetaimepeenrad, kus loendamatul hulgal ürte – nimesildid kenasti juures. Külastajal pole muud kui nuusutada ja maitsta ja imeks panna, sest kõikide taimekasvandike küljest on lubatud lehekesi näpistada.

Märksõnad
Tagasi üles