Sisukord
Kultuur
Tänane leht
06.08.2020
Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (5) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (22) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (10) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (7) 6. august 1940: eesriie langeb (6) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (6) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks!

2 min lugemist
Ajakiri Q aastal 1995. FOTO: Ajakiri

Paar nädalat tagasi tuli uudis, et briti muusikaajakiri Q lõpetab tegevuse. Jagasin isegi seda infokillukest Facebookis endale päris täpselt aru andmata, miks ma seda teen. Nii mõnigi ütles selle peale, et so what?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellest, et traditsioonilisel paberil ilmuval muusikajakirjandusel läheb kehvasti ja isegi fataalselt kehvasti, on räägitud vast juba 2000ndate esimesest poolest, kui tiraažid ja müügiarvud tõesti korralikult kukkuma hakkasid. Viimane suurem muutus sellel väljal oli siis, kui palju märgilisemast New Musical Expressist sai ainult veebiväljaanne umbes kaks aastat tagasi. Tippajal – 1990ndate lõpus, 2000ndate alguses – oli Q tiraaž 200 000 kandis, kinni otsustati see panna olukorras, kus tiraaž oli pea kümme korda väiksem. Q pideva allakäigu vormistas lõpuks ametlikuks koroonaviirus. Tõsi aga on, et allakäigust kui sellisest on omamoodi tore, esteetiline ja isegi õilis rääkida – vaatad päikeseloojangu ja varemete poole tagasi ning ohkad.

05.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto