E, 11.12.2023

Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11)

Elo Mõttus-Leppik
Copy
Professor Irja Lutsar eile saates «Otse Postimehest».
Professor Irja Lutsar eile saates «Otse Postimehest». Foto: Videokaader

Täna hommikul hakkab valitsus arutama võimalikke uusi piiranguid koroonaviiruse leviku peatamiseks. Neile nõu andva teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul arutatakse öise alkoholimüügipiirangu kehtestamist, välismaalaste 14-päevase karantiininõude asendamist piiril koroonaproovi andmisega ning ööklubides ID-kaardi ja tervisedeklaratsiooni täitmise kasutusele võtmist.

Valitsuse Covid-19 tõrje teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul teeb ta täna valitsusele ettepaneku kaaluda 14-päevase karantiinikohustuse asendamist testimisega inimestele, kes tulevad Eestisse suure nakatumiste arvuga riigist.

«Eesmärk on luua reegel, millest ka kinni peetakse. Meil ei ole mõtet kehtestada reegleid, millest kõik hakkavad mööda hiilima, siis läheb olukord veelgi hullemaks,» selgitas Lutsar alternatiivide otsimise vajadust. «Näiteks Saksamaa nõuab testi tegemist piiril ja see vabastab 14-päevasest karantiinist. Island kehtestas eelmisel nädalal reegli, et üks test tuleb teha riiki sisenedes ja teine seitsmendal päeval,» pakkus ta välja lahendusi, mida võiks kaaluda ka Eestis.

Kommentaarid (11)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles