Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.08.2020
Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (5) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (22) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (10) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (7) 6. august 1940: eesriie langeb (6) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (6) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega

2 min lugemist
Professor Irja Lutsar eile saates «Otse Postimehest». FOTO: Videokaader

Täna hommikul hakkab valitsus arutama võimalikke uusi piiranguid koroonaviiruse leviku peatamiseks. Neile nõu andva teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul arutatakse öise alkoholimüügipiirangu kehtestamist, välismaalaste 14-päevase karantiininõude asendamist piiril koroonaproovi andmisega ning ööklubides ID-kaardi ja tervisedeklaratsiooni täitmise kasutusele võtmist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Valitsuse Covid-19 tõrje teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul teeb ta täna valitsusele ettepaneku kaaluda 14-päevase karantiinikohustuse asendamist testimisega inimestele, kes tulevad Eestisse suure nakatumiste arvuga riigist.

«Eesmärk on luua reegel, millest ka kinni peetakse. Meil ei ole mõtet kehtestada reegleid, millest kõik hakkavad mööda hiilima, siis läheb olukord veelgi hullemaks,» selgitas Lutsar alternatiivide otsimise vajadust. «Näiteks Saksamaa nõuab testi tegemist piiril ja see vabastab 14-päevasest karantiinist. Island kehtestas eelmisel nädalal reegli, et üks test tuleb teha riiki sisenedes ja teine seitsmendal päeval,» pakkus ta välja lahendusi, mida võiks kaaluda ka Eestis.

05.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto