Sisukord
Arter
Tänane leht
08.08.2020
Eesti Suurõnnetus Eestis eeldaks saatuslike apsude jada (13) Eesti lühiuudised Tuhandeid tonne plahvatavat väetist Tallinna rinnal (20) Taevast langemata jäänud rootslaste lipp (1) Russalka ristmiku kiiruskaamerad pandi tööle Laagna tee kihutajad jäeti vahi alla Majandus Ehitusturul toimus teises kvartalis suur nihe (1) Pandeemia tegi investoritest spekulandid (3) Välismaa Tuuleveskitega võitlev südi naine Kuidas Valgevene diktaator oma positsiooni kindlustab (11) Arvamus Tuuleveskitega võitlev südi naine Diplomaadi sõnad (5) Kuningas pages riigist Koroonaohjeldaja Juhtkiri: õnnetus sosistab tulles (2) Aimar Altosaar: sambala-la-la (8) Päeva karikatuur (1) Sport Spordi lühiuudised Karl Mihkel Elleri kolumn: koroonavari kahel Eesti rallivõistlusel Ralliportaali peatoimetaja: soomlased tegid õige otsuse, eestlased seisavad MM-etappi korraldades silmitsi suure ohuga (10) SUUR INTERVJUU ⟩ Soome korvpalli «hea diktaator» Henrik Dettmann: oleme palju õppinud ka eestlastelt Hispaania meistriga koostööd pikendanud Raieste: leping oli meeldiv üllatus Kergejõustikusuve tipphetk: kui kaugele hüppab Balta ja kas salapärane Kanter teeb taas Kupperile tuule alla? Merendus Paadimootorite Mercedeste tootmine lõpetati päevapealt Merenduse lühiuudised Arter Mihhail Lotman: Maine seisukohalt on just parempoolse erakonnaga liitumine patt (33) Kirgedetorm imekauni Missis Estonia selja taga 18-aastane, kes ei tohi paljastada tsunfti saladusi (4) Kristina Herodes: Litsid ja lollid (4) Seiklused rattateel nr 10 Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal Läbi bürokraatia kadalipu inimtühjale Kreetale Suvikõrvitsaõied, suvine kodugurmee Luksusmaastur! Ei, see on siiski mootorratas. Sõiduproov Triumph Tigeriga Kolmveerand sajandit tuumarelva (1) Paljastav bikiinimood Eestist külvab suudlusi ja põnevust Meelelahutus Koomiks Sudoku

18-aastane, kes ei tohi paljastada tsunfti saladusi

4 min lugemist
Eestis üles kasvanud Oskar Stolovitš on kõigest 18 aastat vana, kuid teeb Saksamaal juba vägevaid trikke ning on ära võlunud nii Hiltoni kui Baieri liidumaa politsei. FOTO: Mihkel Maripuu

Eestis üles kasvanud 18-aastane Oskar Stolovitš, keda peetakse kõige nooremaks professionaalseks mustkunstnikuks Saksamaal, unistab klaasi söömise äraõppimisest. 

Tellijale Tellijale

Ma olen kindel, et ei lase end ära petta. Lõppude lõpuks on kaardipakk, mille noor trikimeister Oskar Stolovitš mulle ulatab, ju minu käes. Ma võin seda sõrmitseda, palju tahan, ning veenduda oma silmaga, et seal on kõik kaardid, mida oodata võiks: ruutu kuus, ärtu kaheksa, risti emand ja nii edasi. Kui Oskar palub mul pakk laua alla panna ja seda poolitama hakata, on kaardid täielikult minu kontrolli all, minu näppude vahel. «Ja palun poolitage nüüd pakki mitu korda, nii et võtate ülemise osa ja panete alla,» juhendab sügisel abituriendiks saav maag mind äärmiselt viisakalt. «Nüüd võtke palun kõige ülemine kaart ja suruge oma rinna vastu – nii et teie seda kaarti ei näeks ja et ka mina seda ei näeks. Ma vaatan kõrvale sel ajal.»

Võtan kõige ülemise kaardi pakist, mida olen juba korduvalt poolitanud, ning teen, mida mu noor rahvuskaaslane soovib. Pole vähimatki võimalust, et keegi saaks täie kindlusega teada, mis kaart mul vastu rinda surutud on. Kuid Oskar vajub justkui sügavalt mõttesse ning teadustab siis, et tal on tunne, et tegemist on musta kaardiga, et «kuidagi läheb nagu risti poole». Ja veel mõni sekund hiljem teatab maag, et tal on tunne, et olen võtnud risti kuninga.

«Võtsite?» uurib ta nüüd tungivalt, pisut justkui ka ise õhinal.

Hämmeldunud vaikus kestab seitse sekundit, kui olen piilunud, mis kaardi ma välja valisin.

«Jah,» kiuksatan pahviks lööduna.

*

Kui palju on su auditooriumi hulgas tavaliselt neid, kes näevad läbi, mida sa teed?

On arvatud, et mõnest trikist saavad kergemini aru lapsed. Lastel on kuidagi laiem pilk kui täiskasvanutel ja nad mõtlevad veidike loomingulisemalt. Aga muidugi konstrueerin oma trikke nii, et neid väga lihtsalt ära ei arvataks.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto