E, 3.10.2022

Uue olümpiaala uhke areen, mille lõpplahendus pole mägede taga

Karl-Joosep Küngas
Uue olümpiaala uhke areen, mille lõpplahendus pole mägede taga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui veel hooaja avaetapil rentis korvpalliliit Snelli tiigi väljakuid, siis nüüd saab viimaks mängida ka uhiuuel Alexela Arenal.
Kui veel hooaja avaetapil rentis korvpalliliit Snelli tiigi väljakuid, siis nüüd saab viimaks mängida ka uhiuuel Alexela Arenal. Foto: Raul Mee

​Tänavu tähistab Eesti korvpall 100. juubeliaastat, mille tipphetk saabus juba juuli lõpus, kui Tallinnas toimus Baltimaade sõprusturniir, kus Eesti korvpallikoondis alistas nii Leedu kui ka Läti esinduse. Kui saalikorvpall näib minevat ülesmäge ja vajalikud tingimused uues korvpallikodus paljudele koondislastele tagatud, siis hoopis kehvem on seis olnud 3x3 korvpallisõprade jaoks.

Juba aastaid on korraldatud suviseid tänavakorvpallivõistlusi ja nende populaarsus kasvab iga aastaga. Seda mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal – 3x3 korvpall kuulub ka Tokyo olümpiamängude võistluskavva. Seetõttu oleks viimane aeg luua Eestisse rajatis, kus saaks tänavakorvpalli harrastada iga ilmaga.

Just ilma taha jääbki Eestis üsna palju, mis pärsib 3x3 korvpalli võimalusi. Kui sajab, siis tuleb kolida oma tegemistega sisetingimustesse, kuid see pole võrreldavgi õues mängimisega. Kõik nüansid, mis käivad tänavakorvpalli juurde, on sisuliselt kõrvaldatud. Sporti saab küll teha, kuid õige kogemus jääb saamata.

Märksõnad
Tagasi üles