R, 7.10.2022

Koroonauuringu juht Ruth Kalda: terviseameti andmetel on Tartu haiguskolle veel kohalik

Janno Zõbin
, ajakirjanik
Koroonauuringu juht Ruth Kalda: terviseameti andmetel on Tartu haiguskolle veel kohalik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Tartu ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda juhib uuringut, mida saab valitsus kasutada piirangute leevendamiseks või karmistamiseks.
 
Tartu ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda juhib uuringut, mida saab valitsus kasutada piirangute leevendamiseks või karmistamiseks.  Foto: Margus Ansu

Tartu ülikooli teadlased kutsuvad taas ligi 3000 eestimaalast osalema koroonaviiruse leviku uuringu viiendas järgus. Eesmärk on teada saada, kui suurt mõju on viiruse laiemale levikule avaldanud viimaste nädalatel haiguspuhangud. Koroonaviiruse seireuuringu juht, Tartu ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda selgitas, mida ja kuidas täpselt uuritakse.

Ruth Kalda, miks on seda uuringut vaja?

Tahame teada koroonaviiruse tegelikku levimust. Terviseameti statistika on meil olemas, kuid andmed on haigestunute, mitte sümptomiteta viiruskandjate kohta. Paljud viiruskandjad on asümptoomsed või väga tagasihoidlike sümptomitega. Meie uuringu puhul on oluline, et uurime kõiki, ka terveid inimesi, ja see uuring näitab, kui palju on võimalikke viiruse edasikandjaid üldiselt.

Märksõnad
Tagasi üles