T, 4.10.2022

Rootsi otsib rohtu jõukude ohjeldamiseks

Berit Nuka
, toimetaja
Rootsi otsib rohtu jõukude ohjeldamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Stockholmist edelas asuvas Norsborgis sai ööl vastu pühapäeva juhuslikust kuulist surma parasjagu koeraga jalutanud 12-aastane tüdruk. Mälestuseks tõid tema surmapaigale lilli nii lähedased, sõbrad, naabrid kui ka võhivõõrad inimesed. 
Stockholmist edelas asuvas Norsborgis sai ööl vastu pühapäeva juhuslikust kuulist surma parasjagu koeraga jalutanud 12-aastane tüdruk. Mälestuseks tõid tema surmapaigale lilli nii lähedased, sõbrad, naabrid kui ka võhivõõrad inimesed. Foto: Stina Stjernkvist/TT News Agency/Scanpix

Pühapäeva varahommikul mõni minut enne 3.30 (Eesti aja järgi 4.30) sai politsei teate tulistamisest bensiinijaama ja kiirsöögikoha juures Norsborgis. Sündmuskohalt leiti kuuli­haavadega laps, kes suri hiljem haiglas.

Rootsi politsei riikliku operatiivosakonna kriminoloogi Mikael Ryingi sõnul olid 1990. aastate jõugureeglid sedavõrd karmid, et nende tegevus kõrvalseisjaid peaaegu ei puudutanud. Nüüd on põhimõtteid vähem, jõukude liikmeskond vahetub ning sageli lahendatakse probleeme relvadega. «Räägitakse tõsisest organiseeritud kuritegevusest, aga ma ütleks, et meil on eelkõige organiseerimata kuritegevus,» lausus ta Dagens Nyheterile. «Mida vähem organiseeritud see on, seda enam kasvab tulistamiste risk ja oht, et teised saavad kannatada.»

Märksõnad
Tagasi üles