Sisukord
Muusika
Tänane leht
07.08.2020
Eesti Seeder kahtleb Parem­poolsete ja nende manifesti siiruses (37) Eesti lühiuudised Klaas Tartumaa alkoholipiirangust: see on poolik lahendus (23) Jurist leidis viisi puuküürnikust vabanemiseks (4) Eestlane Beirutis: asi läheb ilmselt veel halvemaks (3) Video ⟩ Vello Lõns sattus lapsena koduõuel õhulahingu tunnistajaks (6) Majandus Kinnisvarainvestorid: Tallinnas on hinnasurve ühes linnajaos Majanduse lühiuudised Kopsaka kahjumiga Tallink jätkab suurkoondamist (6) Välismaa Rootsi otsib rohtu jõukude ohjeldamiseks (14) Välismaa lühiuudised USA ministri Taiwani-visiit vihastab Hiinat (1) Egiptus triivib suure põua poole (1) Arvamus Juhtkiri: doominoefekt erakonnamaastikul (6) Kerttu Kirjanen: kampaaniad ei aita kihutamise vastu (52) Martin Mölder: Isamaale toob edu mõõdukas konservatiivsus (24) Toomas Vapper: Eesti rahandussüsteem peab olema aus ja puhas (1) Henri Kaselo: haldusreformi pool rehkendust on siiani tegemata (1) Karl Kivil: kas vabariiklased suudavad õõnestada Trumpi? (6) Kultuur Veljo Tormise jonn päästis regilaulu Seitse kümnendit plaatidel – pikk ja lai diskograafia 10 tähelepanuväärset heliplaati Veljo Tormise muusikaga Sport Spordi lühiuudised Kahe aeruga kuningad, ühega vaeslapsed Uue olümpiaala uhke areen, mille lõpplahendus pole mägede taga Tartu Tartu ei saa koroonat üksi ohjeldada (12) Miks Skechersi suvejooks vett vedama läks? Sedapuhku saab olema raskem, sest kevadist Eestit pole enam Juuli ületas Raekoja platsi toidu- ja joogikohtade pidajate ootusi Tartu lühiuudised Liugpildid ⟩ Kõik, kõik on uus septembrikuus Koroonauuringu juht Ruth Kalda: terviseameti andmetel on Tartu haiguskolle veel kohalik (9) Pillimeister sättis Eesti suurima kiivrikogu näituseks Karu hingas noorele perele kuklasse (5) Tartuffi juht loodab viroloogiliselt ohtlikul ajal virtuaalsele kinosaalile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seitse kümnendit plaatidel – pikk ja lai diskograafia

4 min lugemist
Eesti NSV teeneline kunstitegelane, Nõukogude Eesti preemia laureaat, NSV Liidu 1974. a riikliku preemia kandidaat helilooja Veljo Tormis. November 1974 FOTO: Oskar Vihandi/Rahvusarhiiv

Avatava Veljo Tormise virtuaalkeskuse veebileht pakub ühe uudisena välja Veljo Tormise muusika diskograafia, mis on varem avaldatutega võrreldes palju pikem. Mahukas töö nende infokildude kogumisel ei lõpe vist kunagi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Diskograafia moodustub salvestistest, mis mingil moel on tehtud avalikuks plaatidel, helikassettidel, videokandjatel või uuemal ajal ka interneti­striimides levivatel albumitel. Tegemist on üpris kirju kogumiga, mille äärealadel on näiteks ka ajakirjade ja raamatute vahel ilmunud kettakesed, õppe­materjalid koolidele ja üksikutel juhtudel ka kingitusteks mõeldud albumid või ülikoolide raamatukogudes hoitavad piiratud levikuga helikandjad.

Veljo Tormise muusikaga heliplaatide nimekiri on muljet avaldav, aukartust äratab ka selle moodustumise aeg. Esimene singlimõõdus plaadil avaldatud Veljo Tormise teos «Purjesportlaste laul» pärineb 1950. aastate algusest ehk jutt on umbes seitse kümnendit vältavast perioodist.

Seega pole mitte kõik heli­plaadid tehtud müügiks ega mõeldud raha teenima. ​

06.08.2020 08.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto