R, 9.12.2022

Ralliportaali peatoimetaja: soomlased tegid õige otsuse, eestlased seisavad MM-etappi korraldades silmitsi suure ohuga

Postimees Sport
Ralliportaali peatoimetaja: soomlased tegid õige otsuse, eestlased seisavad MM-etappi korraldades silmitsi suure ohuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Eestlased on ralli järele nii hullud, et Toni Heinonen kardab, et see võib meile saatuslikuks saada.
Eestlased on ralli järele nii hullud, et Toni Heinonen kardab, et see võib meile saatuslikuks saada. Foto: Sander Ilvest

Soome ralliportaali Rallit.fi peatoimetaja Toni Heinonen kirjutab, et soomlased tegid ainuõige otsuse, kui loobusid koroonaohu tõttu autoralli MM-etapi korraldamisest. Septembri alguses Lõuna-Eestis toimuva Rally Estonia kohta märgib ta aga, et eestlased panevad end niimoodi suurde ohtu.

«Kui koroonaviirus poleks maailma pea peale pööranud, oleks juba neljapäeval siin algust tehtud Soome MM-ralliga. Kuid nii ei läinud. Soome MM-ralli korraldajad vaagisid pikalt võidukihutamise saatust ning ootasid ennekõike valitsuse otsust seoses avalike ürituste korraldamisega. Lõpuks tõmbasid nad aga ise juhtme seinast ning jätsid ralli ära,» kirjutab Heinonen oma kommentaaris.

«Ja praeguses olukorras võime julgelt öelda, et õnneks võistlust ei toimugi. Koroonajuhtumite arv Soomes on tõusuteel ja maskide kandmise soovitus on peagi naasmas,» jätkab ta.

4.–6. septembrini Lõuna-Eesti, täpsemalt Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel sõidetava Rally Estonia kohta leiab ta aga, et see on eestlaste jaoks väga suur ohukoht.

«Eesti valmistub praegu riigi esimeseks autoralli MM-etapiks, seda hoolimata asjaolust, et koroonaviiruse olukord on seal murettekitav. Eriti ühes võistlust võõrustavas linnas. Tartus on viimastel päevadel teatatud kümnetest uutest koroonajuhtumitest, millest suurem osa on seotud restoranide ja ööklubidega,» kirjutab Heinonen.

Kuigi Rally Estonia korraldajad teevad terviseametiga igakülgset koostööd ning rajapervele lubatakse kindlates gruppides vaid 16 000 inimest, siis Heinoneni arvates on see number jätkuvalt liiga suur. 

Tõnis Lukas.
Tõnis Lukas. Foto: Tairo Lutter

«Etapp toob Tartusse, kus olukord on niigi tõsine, ka tuhandeid rallituriste. Vaatamata sellele on võistluse korraldamine aga jätkuvalt päevakorras, nagu kinnitas neljapäeval riigi kultuuriminister Tõnis Lukas. Surve Soome lahe lõunakaldal ralli korraldamiseks on suur, sest Eestis on Ott Tänaku maailmameistriks tõusmise järel lahti läinud tõeline rallibuum. Kuna riik toetab võistlust kokku 2,5 miljoni euroga, siis valitsus tõenäoliselt MM-etappi keelama ei hakka,» jätkab ralliekspert.

«Võimalik, et Eesti ralli peetakse ilma publikuta. Kuid siit tuleb järgmine probleem: kuidas suudavad korraldajad rallifänne niivõrd eriliselt MM-etapilt eemal hoida? Kui Soome on ralli järele hull, siis samasugune on olukord ka Eestis,» lõpetab ta oma kommentaari.

Märksõnad
Tagasi üles