Seiklused rattateel nr 10

Rattatee nr 10 lõpeb Leedus, kuid europrojekt peaks edasi viima Liepajasse, Riiga, Pärnusse, Tallinnasse. Isegi üks Läti valitsuse minister sõnas, et kui tilgakegi Rail Balticule ettenähtud rahast panna rattateedesse, võiks imet teha. FOTO: Paavo Kangur

Leedukad tegid ära. Neil on rattatee number 10, mis ühendab Nida linnakese Neringa maakitsusel Klaipeda sadamalinna, Palanga ja Šventoji kuurortlinnaga. See on osa rahvusvahelisest EuroVelo projektist number 10 ehk läänemere ring. Mis on meil vastu panna?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Globaalne konverentsiturism on toonud kaasa kolmepäevareisid Singapuri, Shanghaisse, Ningbosse ja mujale. Palju lennutunde, palju lennujaamu, palju pisikuid, et tagasi tulles uhkustundega öelda, et linna ei näinud ja kohalikega ei vestelnud. Aga miks sa sinna lendasid ja maksumaksjate raha raiskasid, kui midagi ei näinud ja kedagi ei kohanud ning ühtegi ideed kaasa ei toonud? Oleks ju võinud istuda internetis ja säästa planeeti kliimakatastroofist.

Teine asi on aeglane jalgrattaturism. Läänemere ring ehk rattatee number 10 keerleb läbi kauni parkmetsa ja männikute, jäädes kohati saja meetri kaugusele mere­rannast. See tee on sadu kilomeetreid puhast naudingut. Teele jäävad jäätiseputkad, kohvikud, nudistide rannad ja muud vaatamisväärsused. Pealegi on värske õhk ja liikumine tervise ja ilu pant.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto