Sisukord
Arter
Tänane leht
08.08.2020
Eesti Suurõnnetus Eestis eeldaks saatuslike apsude jada (13) Eesti lühiuudised Tuhandeid tonne plahvatavat väetist Tallinna rinnal (20) Taevast langemata jäänud rootslaste lipp (1) Russalka ristmiku kiiruskaamerad pandi tööle Laagna tee kihutajad jäeti vahi alla Majandus Ehitusturul toimus teises kvartalis suur nihe (1) Pandeemia tegi investoritest spekulandid (3) Välismaa Tuuleveskitega võitlev südi naine Kuidas Valgevene diktaator oma positsiooni kindlustab (11) Arvamus Tuuleveskitega võitlev südi naine Diplomaadi sõnad (5) Kuningas pages riigist Koroonaohjeldaja Juhtkiri: õnnetus sosistab tulles (2) Aimar Altosaar: sambala-la-la (8) Päeva karikatuur (1) Sport Spordi lühiuudised Karl Mihkel Elleri kolumn: koroonavari kahel Eesti rallivõistlusel Ralliportaali peatoimetaja: soomlased tegid õige otsuse, eestlased seisavad MM-etappi korraldades silmitsi suure ohuga (10) SUUR INTERVJUU ⟩ Soome korvpalli «hea diktaator» Henrik Dettmann: oleme palju õppinud ka eestlastelt Hispaania meistriga koostööd pikendanud Raieste: leping oli meeldiv üllatus Kergejõustikusuve tipphetk: kui kaugele hüppab Balta ja kas salapärane Kanter teeb taas Kupperile tuule alla? Merendus Paadimootorite Mercedeste tootmine lõpetati päevapealt Merenduse lühiuudised Arter Mihhail Lotman: Maine seisukohalt on just parempoolse erakonnaga liitumine patt (33) Kirgedetorm imekauni Missis Estonia selja taga 18-aastane, kes ei tohi paljastada tsunfti saladusi (4) Kristina Herodes: Litsid ja lollid (4) Seiklused rattateel nr 10 Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal Läbi bürokraatia kadalipu inimtühjale Kreetale Suvikõrvitsaõied, suvine kodugurmee Luksusmaastur! Ei, see on siiski mootorratas. Sõiduproov Triumph Tigeriga Kolmveerand sajandit tuumarelva (1) Paljastav bikiinimood Eestist külvab suudlusi ja põnevust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal

2 min lugemist
Punane vaip Pärnu peatänaval – «Mood kõnnib tänaval» pakub erakordselt tujutõstvat ja enesehinnangut kergitavat elamust. FOTO: Lilli Tölp

Augustialguse sumedad, pimedad ja soojad ööd – neid ei raatsi keegi maha magada! Igal aastal toimub sel ajal miljon erinevat sündmust. Sel aastal on koroonaga ära hirmutatud korraldajatel märksa vähem jaksu pidusid püsti panna ja ka inimesed ettevaatlikumad osalema. Vabas õhus on seltskonnas olla kindlasti tervislikum kui mõnes umbses pisikeses siseruumis. Arteri arvates tasub sel nädalalõpul sihikule võtta Pärnu või Põlvamaa. Sealt leiab eriliste ürituste kõige magusamad ja elamusrikkamad ampsud.

Punane vaip Pärnu peatänaval – «Mood kõnnib tänaval» pakub erakordselt tujutõstvat ja enesehinnangut kergitavat elamust. FOTO: Lilli Tölp

Vanalinna suvesumin Pärnus

Suvepealinna sulnilt sillerdav elu läheb sel nädalalõpul loominguliselt keema! See laupäev on Pärnu suve üks eredamaid – juba keskpäevast peale läheb peatänaval laadaks koos muusika ja mölluga.

Kella neljast rullub Pärnu peatänaval lahti punane vaip ja linnarahvas saab lähedalt näha, kuidas Mood kõnnib tänaval. Etendus on ainulaadne, kuna modellidena on laval tavalised naised igas eas ja kaalus ning esitlusele tuleb kümme Eesti moemärki ja viis aksessuaarimärki sealtsamast Silueti moepoest.

Moeteraapia kõige kaunimal ja kangemal kujul, mis teeb puust ja punaseks – iga naine võib olla imeilus ning noor, pikk ja peenike olemine pole ilus olemise juures sugugi vajalik.

Intsikurmu festival lummavas metsapargis, Yasmyn astub lavale ka sellel suvel. FOTO: Yasmyntheprincess

Intsikurmu festival Põlvamaal

Meie festivalirikkas suves jäi ka koroonaeelsetel aegadel südamlikkusega silma just see Intsikurmu metsapargis sündiv elamus. Puhtalt muusikapeoks seda ainulaadse atmosfääriga asja nimetada oleks isegi ahistav, see on pigem orgaaniliselt arenev, elav ja inimlik multikultuurisündmus. Kes aastaid käinud, saab sel korral toimuvat hõredamates oludes nautida. Kes pelgab kohale tulla, saab legendaarset kurmu-vaibi endale ka omas kodus tekitada, kuna paralleelselt toimub ka virtuaalne festival. Kuulata saab muusikapüüne Eesti parimatest parimaid: Anna Kaneelina, Rita Ray, Yasmyn, Daniel Levi, Lexsoul jpt. Kes tahab aga vahetult tunda, kuidas meeltes sulanduvad männimetsa lõhn, elava muusika rütmid ja õnnelike inimeste aurad, seab sammud Põlvamaale, isegi mahub veel platsile. Olge hoiatatud – kes korra Intsikurmule satub, jääbki käima. Samasugust elamust ei leia mitte kusagilt mujalt.

Seotud lood
07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto