N, 8.12.2022

Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal

Kristina Herodes
, Arteri ajakirjanik
Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Punane vaip Pärnu peatänaval – «Mood kõnnib tänaval» pakub erakordselt tujutõstvat ja enesehinnangut kergitavat elamust.
Punane vaip Pärnu peatänaval – «Mood kõnnib tänaval» pakub erakordselt tujutõstvat ja enesehinnangut kergitavat elamust. Foto: Lilli Tölp

Augustialguse sumedad, pimedad ja soojad ööd – neid ei raatsi keegi maha magada! Igal aastal toimub sel ajal miljon erinevat sündmust. Sel aastal on koroonaga ära hirmutatud korraldajatel märksa vähem jaksu pidusid püsti panna ja ka inimesed ettevaatlikumad osalema. Vabas õhus on seltskonnas olla kindlasti tervislikum kui mõnes umbses pisikeses siseruumis. Arteri arvates tasub sel nädalalõpul sihikule võtta Pärnu või Põlvamaa. Sealt leiab eriliste ürituste kõige magusamad ja elamusrikkamad ampsud.

Punane vaip Pärnu peatänaval – «Mood kõnnib tänaval» pakub erakordselt tujutõstvat ja enesehinnangut kergitavat elamust.
Punane vaip Pärnu peatänaval – «Mood kõnnib tänaval» pakub erakordselt tujutõstvat ja enesehinnangut kergitavat elamust. Foto: Lilli Tölp

Vanalinna suvesumin Pärnus

Suvepealinna sulnilt sillerdav elu läheb sel nädalalõpul loominguliselt keema! See laupäev on Pärnu suve üks eredamaid – juba keskpäevast peale läheb peatänaval laadaks koos muusika ja mölluga.

Kella neljast rullub Pärnu peatänaval lahti punane vaip ja linnarahvas saab lähedalt näha, kuidas Mood kõnnib tänaval. Etendus on ainulaadne, kuna modellidena on laval tavalised naised igas eas ja kaalus ning esitlusele tuleb kümme Eesti moemärki ja viis aksessuaarimärki sealtsamast Silueti moepoest.

Moeteraapia kõige kaunimal ja kangemal kujul, mis teeb puust ja punaseks – iga naine võib olla imeilus ning noor, pikk ja peenike olemine pole ilus olemise juures sugugi vajalik.

Intsikurmu festival lummavas metsapargis, Yasmyn astub lavale ka sellel suvel.
Intsikurmu festival lummavas metsapargis, Yasmyn astub lavale ka sellel suvel. Foto: Yasmyntheprincess

Intsikurmu festival Põlvamaal

Meie festivalirikkas suves jäi ka koroonaeelsetel aegadel südamlikkusega silma just see Intsikurmu metsapargis sündiv elamus. Puhtalt muusikapeoks seda ainulaadse atmosfääriga asja nimetada oleks isegi ahistav, see on pigem orgaaniliselt arenev, elav ja inimlik multikultuurisündmus. Kes aastaid käinud, saab sel korral toimuvat hõredamates oludes nautida. Kes pelgab kohale tulla, saab legendaarset kurmu-vaibi endale ka omas kodus tekitada, kuna paralleelselt toimub ka virtuaalne festival. Kuulata saab muusikapüüne Eesti parimatest parimaid: Anna Kaneelina, Rita Ray, Yasmyn, Daniel Levi, Lexsoul jpt. Kes tahab aga vahetult tunda, kuidas meeltes sulanduvad männimetsa lõhn, elava muusika rütmid ja õnnelike inimeste aurad, seab sammud Põlvamaale, isegi mahub veel platsile. Olge hoiatatud – kes korra Intsikurmule satub, jääbki käima. Samasugust elamust ei leia mitte kusagilt mujalt.

Märksõnad
Tagasi üles