Sisukord
Arter
Tänane leht
08.08.2020
Eesti Suurõnnetus Eestis eeldaks saatuslike apsude jada (13) Eesti lühiuudised Tuhandeid tonne plahvatavat väetist Tallinna rinnal (20) Taevast langemata jäänud rootslaste lipp (1) Russalka ristmiku kiiruskaamerad pandi tööle Laagna tee kihutajad jäeti vahi alla Majandus Ehitusturul toimus teises kvartalis suur nihe (1) Pandeemia tegi investoritest spekulandid (3) Välismaa Tuuleveskitega võitlev südi naine Kuidas Valgevene diktaator oma positsiooni kindlustab (11) Arvamus Tuuleveskitega võitlev südi naine Diplomaadi sõnad (5) Kuningas pages riigist Koroonaohjeldaja Juhtkiri: õnnetus sosistab tulles (2) Aimar Altosaar: sambala-la-la (8) Päeva karikatuur (1) Sport Spordi lühiuudised Karl Mihkel Elleri kolumn: koroonavari kahel Eesti rallivõistlusel Ralliportaali peatoimetaja: soomlased tegid õige otsuse, eestlased seisavad MM-etappi korraldades silmitsi suure ohuga (10) SUUR INTERVJUU ⟩ Soome korvpalli «hea diktaator» Henrik Dettmann: oleme palju õppinud ka eestlastelt Hispaania meistriga koostööd pikendanud Raieste: leping oli meeldiv üllatus Kergejõustikusuve tipphetk: kui kaugele hüppab Balta ja kas salapärane Kanter teeb taas Kupperile tuule alla? Merendus Paadimootorite Mercedeste tootmine lõpetati päevapealt Merenduse lühiuudised Arter Mihhail Lotman: Maine seisukohalt on just parempoolse erakonnaga liitumine patt (33) Kirgedetorm imekauni Missis Estonia selja taga 18-aastane, kes ei tohi paljastada tsunfti saladusi (4) Kristina Herodes: Litsid ja lollid (4) Seiklused rattateel nr 10 Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal Läbi bürokraatia kadalipu inimtühjale Kreetale Suvikõrvitsaõied, suvine kodugurmee Luksusmaastur! Ei, see on siiski mootorratas. Sõiduproov Triumph Tigeriga Kolmveerand sajandit tuumarelva (1) Paljastav bikiinimood Eestist külvab suudlusi ja põnevust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristina Herodes: Litsid ja lollid

2 min lugemist
Kristina Herodes: Olen väga tänulik kõigile, kes mind blondiks pidades on mulle inimeste tundmist õpetanud. FOTO: Erakogu

Kontsaklõbinal ja mitte ülemäära pikas seelikus elust läbi kepsutades kohtud sa paratamatult nende kahe mõistega. Kelle kohta need käivad? Loomulikult minu. Olen suurema osa elust olnud ühe või teise targema vaates kas lits või loll. Võiksin end selles vallas lausa kompetentseks pidada. Kahjuks aga ei tee see mind ühelgi moel eriliseks.

Sest kõik naised on litsid või lollid. Enamik lausa nii võimekad ja väljapaistvad, et väärivad kaht tiitlit korraga. Mille eest? Ole oma seksuaalsusega sina peal, avatud suhtleja ja ehtnaiselikult edev, ning kui sa seda kõike ei varja ega salga, oled selge lits. Paista veidikenegi välja, naera keskmisest rohkem, armasta oma tööd, selle asemel et jaurata raskest elust ja ülitähtsatest ülesannetest – loll. Eriti kui oled juhtumisi naine. Ühele juuksed, teisele ajud, õiglus on majas.

Mida hirmunum ja õnnetum mees, seda litsimad ja lollimad on tema maailma sattuvad naised. Ja ma ei ütle siinkohal sugugi, et see mees oleks halb.

armukadedusest puretud mehe kõrval võib naine muutuda nii halliks kui tahes – litsiks jääb ta ikka

4

Oma tarkust peab tõestama ainult see, kes selles ise kahtleb. Mind lõbustavad väga olukorrad, kus teise teravat taipu alahinnates poeb fassaadi tagant arglikult välja päris inimene. Ta söandab seda teha, kuna peab sind rumalamaks, seega ohutuks. Olen väga tänulik kõigile, kes mind blondiks pidades on mulle inimeste tundmist õpetanud. Ma ei pane pahaks ka neile, kes ei näe seksuaalsusest sügavamale. Igaühele võimetekohane vaade.

Kellele kuulub inimese seksuaalsus? Paarisuhtes tekib tihti petlik tunne, et see kuulub partnerile. Ei kuulu, ei mehe ega naise puhul. Seksuaalsus on olemuselt vaba nagu tuul või metsik kärestik. Kui soovid seda omada, lülitub see välja. Kui summutad oma säravat kallimat, siis tegelikult vaigistad sisemist hirmu. Kurb, kui see korda läheb. Kustunud tulega kaaslane ei tee õnnelikuks ei sind ega kedagi teist. Ja hullem veel, armukadedusest puretud mehe kõrval võib naine muutuda nii halliks kui tahes – litsiks jääb ta ikka.

Milleks armukadestada kübekest juhuslikku soojust, mille keegi teine kinni püüab, kui ise saad terve ilutulestiku? Ja samuti küdeva kamina. Päikesekiiri pole mõtet piirata.

Vaba energiaga naine on nagu lamp – kärbsed lendavad alati valguse poole. Kui see teeb ärevaks, on võti teises pooles, kes peab end ebapiisavaks. Aga hei, sa pole head suhet ju ostnud või pettusega saanud. Naine on ise sind valinud, ülendanud oma elu kangelaseks ja kuningaks. Kas sa tõesti eelistad kärbes olla?

Ja veel üks asi, mida paljud mehed ei tea. Mõni usub, et alandades teisi naisi ja ülistades sind, teenib ta plusspunkte. See on suurim möödalask üleüldse! Ükski naine ei austa meest, kes ei austa naisi. Halvusta oma eksi, sõbrannat, mõnd seltskonnatähte või ole lugupidamatu oma emaga – sa hävid hetkega ja seda enam heaks ei tee.

Kui ikkagi on kange kihk õrnemale soole alandavaid silte külge riputada, siis võta teadmiseks: meil on sellest juba ammu suva. Solvaja saab solvata ainult ennast. Äkki oleks aeg vaadata, miks? Kus on peidus alla surutud valu, vihana väljapääsu otsiv hirm? Naiste verbaalne nüpeldamine võib korraks olla päris mõnus ja vabastav, aga see ei aita. Aitab ainult see, kui õppida iseennast heas valguses nägema ja tunnustama. Siis kaob vajadus teisi endast madalamaks suruda.

Seotud lood
07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto