N, 1.12.2022

Karl Mihkel Elleri kolumn: koroonavari kahel Eesti rallivõistlusel

Karl Mihkel Eller
Karl Mihkel Elleri kolumn: koroonavari kahel Eesti rallivõistlusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karl Mihkel Eller.
Karl Mihkel Eller. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Autoralli MM-etapp Eestis näib mulle endiselt uskumatuna. Kuni rallitiimid oma karavane Raadi lennuväljal lahti pole pakkinud, tundub asi seni minu jaoks ulmevaldkonda kuuluvat.

Umbes sama uskumatuna kõlas ühel hetkel, et eestlane on autoralli maailmameister. Pool aastat seisnud ralli MM-sari on oma jälje jätnud – isegi fakt, et meie maalt on pärit maailmameister, kipub meelest minema. Kuigi minu itaalia keele oskus pole kiita, siis sõnapaarist campione del mondo saan minagi aru. Seda korrutati läinud nädalavahetuse Alba rallil söögi alla ja söögi peale. Mälu sai värskendatud.

Tegelikult varjutavad rallimaailma tumedad pilved. Loodan, et te ei saanud avalõigus räägitud ulmelisusest valesti aru. Mul on tohutu lugupidamine ja sümpaatia Urmo Aava, Tarmo Hõbe ja Silver Küti ning kogu nende meeskonna veetava projekti vastu. Isegi Hyundai meeskonna tiimipealik Andrea Adamo ütles nädala alguses ilmunud intervjuus Postimehele, et tal pole elus tihti olnud võimalik näha olukordi, kus raske töö end ära tasub. Rally Estonia puhul tasub see töö ennast ära õige pea.

Märksõnad
Tagasi üles