N, 8.12.2022

Aimar Altosaar: sambala-la-la

Aimar Altosaar
, toimetaja
Aimar Altosaar: sambala-la-la
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Aimar Altosaar
Aimar Altosaar Foto: Eero Vabamägi

Rahandusminister palkas kolme miljoni euro eest Ameerikast advokaadi, et lappida ühe eelmise rahaministri väidetavalt kehva tööd rahapesu kontrollimisel. Eesmärk on õilsam veel, sest rahapesijate pankade trahvirahast tahetakse saada osa Eesti riigikassasse. Aktsiooni õilsuses kahtlejad toovad aga välja palgatud advokaadi klientide kahtlased seosed rahapesijatega ning tehingu napi läbipaistvuse.

Korruptsioonikomisjoni kuuluvad rahvaesindajad tahavad näha advokaadiga sõlmitud lepingut ja kutsusid kokku komisjoni istungi. Istung jäi aga ära, sest olmeprobleemidega kimpu jäänud valitsuskoalitsiooni rahvasaadikud ei jõudnudki istungile. Kutsutud rahandusminister oleks nagu seda teadnud ega hakanud kvoorumipuudega komisjoni peale oma kallist aega raiskama. Õnneks peaminister tõelise rahvamehena lubab ennast uudishimulikele rahvaesindajatele ilmutada ning avada kogu tõe valitsuse sõlmitud lepingu sisu kohta. Loodetavasti on rahvaesindajatel selleks ajaks olmeprobleemid lahendatud ning peaminister ei pea pooltühjas toas esinema.

Valitsus on meil helde. Porto Franco juhid on õnneliku käega kinnisvaraarendajad ning nende palvele tuldigi vastu: valitsus tagas neile 40 miljoni eurose laenu KredExist, et Tallinna sadama ümbruse arendajatel töö seisma ei jääks. Sadadel teistel kinnisvaraarendajatel jääb üle vaid nõutult kukalt kratsida, et miks nad ise nii hea mõtte peale ei tulnud ja oma projektide kosutamiseks valitsuselt raha ei küsinud!

PÄEVA KOMM

Pole sammast, pole probleemi. Usaldust riigi lubaduste ja finantsdistsipliini vastu pole enam ka.

Valitsuskoalitsiooni kirglik soov muuta pensioni teine sammas vabatahtlikuks on riigikogus kaks korda seadusena vastu võetud, kuid kinnitamise asemel saatis president selle riigikohtusse. Sealne arutelu pole sambareformijatele aga heameelt teinud ning nüüd astus taas esile söakas rahaminister, lubades riigikohtu otsust ja varasemaid lubadusi eirates selle samba sootuks likvideerida, kui kohus tema tahtmist ei täida! Pole sammast, pole probleemi ning pole ka seda raha, mida ilmselt paljud läbematumad lootsid samba vabatahtlikuks muutmise järel välja võtta. Usaldust riigi lubaduste ja finantsdistsipliini vastu pole enam ka. Jääb öelda vaid šallal-lal-laa, nagu ühes anekdoodis ütles madu, keda püüti kägistamise teel laulma õpetada.

Märksõnad
Tagasi üles