Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.08.2020
Eesti «Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (111) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (26) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (16) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (7) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (2) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded

5 min lugemist
Kätlin Konstabel FOTO: Google

Peaksime oma tegutsemise enda kohese ja vahetu kasu või lusti nimel asendama mõtlemisega sellele, kuidas mingi meie käitumine võib väikese tõenäosusega, aga see-eest väga karmilt mõjutada väga paljusid inimesi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sõnadel on jõud. Muidugimõista mõni sõna ka ununeb kohe ja mõni ei jõuagi üle huulte. Aga need sõnad, mis lendu lastakse ja mida üha korratakse, vormivad kasutajate-kuulajate arusaamu maailmast ja mõjutavad käitumist – ka siis, kui rohke kordamise tõttu hakkab tähendus väänduma. Ja kuigi me ise loobime netisuhtluses ja muulgi ajal tundelisse keskustellu jõudnult sõnu vahel ka mõtlematult, õpetame lastele ikka «enne mõtle, siis ütle» põhimõtet.

Sõnad mõjutavad inimeste käitumist ka koroonaajal – seda öelda on primitiivne, aga ometi tundub mulle, et avalikku inforuumi mõjutada üritavad riigiasutused, meediamajad ja kes kõik veel võiksid seda endale rohkem meelde tuletada. Ikka sellepärast, et ei toimuks klassikalist aiast ja aiaaugust rääkimist.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto