Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
10.08.2020
Eesti «Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (111) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (26) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (16) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (7) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (2) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt

4 min lugemist
Reede õhtu. Kell saab kohe kümme. Rüütli tänava napsupoest kimab minema tõukerattur, pudel tagataskus.   FOTO: Laila Kaasik

Hakkab hämarduma. Käes on aeg, mil eriti just nooremad tunnevad ürgset kutset minna linna peale. Võtame fotograafiga desovahendid ja maskid ning läheme Tartu kesklinna tuurile. Eriti just selle pärast, et reedest on Tartumaal keelatud alkoholi müümine pärast kella ühtteist õhtul – koroonaviirus. Kuidas tartlased sellesse piirangusse suhtuvad? Oma silm on kuningas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rüütli tänava alkoholipoe Super Alko juures kihab veidi enne kella kümmet vilgas elu. Teadagi, napsumüügi lõpuni on jäänud loetud minutid. Kaks meest on kohale kimanud elektritõukerattaga. Ost tehtud, kihutab üks neist tõukerattaga minema, viinapudel tagataskus mulksumas.

Super Alko müüja Nelli ütleb, et alkoholimüügi piirangu tõttu reedel tavalisest rohkem inimesi poes ei käinud. Maskikandjaid oli aga küll rohkem näha olnud, peamiselt välismaalased ja ka paar püsikundet oli maski ette tõmmanud. Väljas on näha paari inimest, kes lippavad viimasel hetkel alkopoodi kõrvalasuva lokaali terassilt.

Kell on natuke kümme läbi. Rüütli tänava alguses on veel natukene inimesi näha, kuid Treffneri gümnaasiumi poolne ots paistab inimtühi. Rüütli tänava alguses on Pirogovi baar, mis jääb linnapeal käies tihti esimesena ette. Seal töötav Paula räägib, et paar nädalat tagasi ei mahtunud nende baarileti ees väga liikumagi, aga möödunud reedel istub seal ainult neli inimest, kes on püsikliendid või töötajate tuttavad. Paula arvates kardavad inimesed väljas liikuda. Südalinna tänavad on tõesti tavapärasest nädalalõpust tühjemad, maskikandjaid väga näha pole.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto