Sisukord
Majandus
Tänane leht
10.08.2020
Eesti «Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (111) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (26) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (16) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (7) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (2) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised REPORTAAŽ ⟩ Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dollar odavnes juuli teises pooles järsult

3 min lugemist
  • Odavam dollar toob kahju neile, kes oma kaupu ja teenuseid USA turul müüvad.
  • Veel märtsis kallines dollar üheksa päevagaüheksa protsendi võrra.
  • Dollari langus tõi ennustusi, et see jääb ilma maailma reservvääringu rollist.
Valuutakauplejad KEB Hana Banki peakorteri valuutatehingute ruumis Lõuna-Korea pealinnas Soulis reedel, 7. augustil. FOTO: Ahn Young-joon/AP

Viimase paari kuu jooksul on dollar valuutaturul märgatavalt odavnenud, euro suhtes umbes kümnendiku võrra, viimase kahe aasta madalaimale tasemele. Iseäranis järsk odavnemine on toimunud alates juuli teisest poolest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juuli, mil USA raha väärtus alanes 4,4 protsenti niinimetatud dollari indeksi suhtes, mis mõõdab vahetuskurssi kuue muu valuutaga, oligi Ühendriikide vääringu jaoks kõige hullem kuu alates 2010. aasta septembrist. Muutus ei tundu esmapilgul ehk nii suur, kuid suhteliselt stabiilsel valuutaturul on see päris järsk.

Odavam dollar tuleb arvatagi kasuks USA eksportijatele, kelle kaubad-teenused muutuvad mujal maailmas odavamaks. See valmistab ebamugavust aga neile, ka Eesti firmadele, kes oma kaupu ja teenuseid USA turul müüvad – nende teenitavate dollarite eest saab nüüd vähem eurosid. Kahju toob see ka neile, kes on oma raha paigutanud USA väärtpaberitesse – kui viimaseid praegu müüa, siis on nende väärtus eurodes mõõdetuna vähenenud.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto