P, 24.09.2023

Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist

Tony Gamal-Gabriel
, AFP ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Liibanoni lipuga protestija laupäeval Beiruti kesklinnas keset meeleavaldajate ja julgeolekujõudude raevukaid kokkupõrkeid. 
Liibanoni lipuga protestija laupäeval Beiruti kesklinnas keset meeleavaldajate ja julgeolekujõudude raevukaid kokkupõrkeid. Foto: JOSEPH EID/AFP/Scanpix

Terve eilse päeva püsis Beirutis õhus protestivaim, mis oli eelmisel ööl vallandanud tänavakokkupõrked – läinud nädalal Liibanoni pealinna varemeisse jätnud ohvriterohke plahvatuse süü lasub rahva arvates võimukandjatel ning inimesed lubavad jääda tänavatele kuni valitsuse tagasiastumiseni.

«Valmistage ette võllapuud, sest meie vihale ei tule lõppu ühe päevaga,» hoiatas üks sotsiaalmeedias levinud sõnum enne, kui vastasseis protestijate ja korrakaitsjate vahel muutus eile õhtul Beiruti tänavatel taas teravaks.

Kuigi läinud teisipäeva õhtul Beiruti sadamas kärgatanud maavärina tugevusega ammooniumnitraadi plahvatuse täpsed asjaolud pole veel selged, rõhutavad meeleavaldajad, et katastroof poleks saanud juhtuda ilma korruptsiooni ja ebapädevuseta, mis on aastaid iseloomustanud Liibanoni valitsevat klassi, kes pärandab võimu isekeskis ühelt põlvkonnalt teisele.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles